Igrzyska Młodzików i Nadziei Olimpijskich Litwy dobiegły końca

23 listopada w hotelu „Karolina” w Wilnie odbyło się uhonorowanie zwycięzców Igrzysk Młodzików i Nadziei Sportowych Litwy 2018. W nagrodzeniu wzięła udział Daina Gudziniewicziutie – prezydent Litewskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego, Rimantas Kwiesielaitis – prezydent Związku Sportowych Federacji Litwy, Kornelija Tiesnesitie – czasowo pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Sportu.

Przedstawiciele rejonu wileńskiego uczestniczyli w 9 dyscyplinach sportowych i zajęli zespołowo 5 miejsce, ustępując do trzeciego zaledwie 9 punktów. Sportowcy rejonu stołecznego zdobyli 457 punktów. Najlepiej wystąpili wychowankowie szkoleniowca Witautasa Wilipasa w unihokeju, zdobywając złote medale wśród chłopców. Zespół dziewcząt prowadzony przez Witautasa Wilipasa i Saulusa Bariawicziusa zajął 2 miejsce w unihokeju. O krok od medali zostali laskarze, zajmując 4 miejsce, szkoleniowiec W. Wilipas.

Zdobywcom 1-3 miejsc w klasyfikacji samorządów, centrów sportowych i federacji zostały wręczone listy gratulacyjne, puchary i kupony pieniężne na zakup sprzętu sportowego.