Życiowy sukces Karola Dąbrowskiego na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata w Słowenii

6 grudnia podczas I edycji Pucharu Świata w biatlonie odbył się wyścig indywidualny na dystansie 20 km. Z powodu gęstej mgły, która uniemożliwiała rozpatrzenie tarcz, przeszkadzając celnemu strzelaniu, ten wyścig został przeniesiony z 5 na 6 grudnia rano, gdyż o godz. 14.30 zaplanowany był start kobiet na dystansie 15 km.

Biatloniści rywalizowali na dystansie 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie. Karol Dąbrowski startował pierwszy wśród biatlonistów z Litwy, dobrze ślizgnął na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc był bezbłędny i zajmował 34 miejsce ze stratą do lidera 40 sek. Drugie strzelanie stojąc Karol także wykonał bezbłędnie i podniósł się na 23 pozycję ze stratą do lidera 1 min. 04 sek. Po pokonaniu 10 km Niemenczynianin ślizgnął na 24 pozycji. Kolejne okrążenie Karol pokonał szybko, strzelając leżąc trafił do wszystkich 5 tarcz i zajmował 21 miejsce, tracąc do lidera 1 min. 41 sek. Karol szybko ślizgnął na podbiegach i przed 4 strzelaniem zajmował 25 miejsce. Ostatnie strzelanie stojąc nasz biatlonista także wykonał bezbłędnie i ślizgnął na 19 pozycji ze stratą 2 min. 05 sek. Na ostatnim okrążeniu do mety zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji Polak z Wileńszczyzny zachował wysoką szybkość na dystancji i na mecie zajął 25 miejsce wśród 111 startujących, zdobywając pierwsze 16 punktów w klasyfikacji indywidualnej, które są przydzielane dla pierwszych 40 osób. Karol Dąbrowski 20 km pokonał za 49 min. 53,6 sek. ( 0 k. min.). Tomas Kaukenas zajął 69 miejsce z czasem 52 min. 08 sek. ( 3 k. min.), a Vytautas Strolia był 78 z wynikiem 53 min. 18 sek. ( 3 k. min.) Zwyciężył francuz Martin Fourcade z wynikiem 47 min. 09,2 sek. (0 k. min.)

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów.