Złoto i brąz tenisistów Rejonu Wileńskiego na Mistrzostwach Tenisa Stołowego wśród rejonów Litwy

7 grudnia w Solecznikach odbywały się Drużynowe Mistrzostwa tenisa stołowego wśród rejonów Litwy, a także miast Kłajpedy i Olity w grupie wiekowej 2005 r. ur. i młodsi, w których uczestniczyło 9 dziewczęcych drużyn. Honoru rejonu wileńskiego broniła Gabija Abaravičiūtė (2007 r. ur.), Jorūnė Kožemiakinaitė (2007 r. ur.), Diana Tabunowa (2008 r. ur.), Agnieszka Rackiewicz (2007 r. ur.)

Drużyna rejonu wileńskiego zwyciężyła nad drużyną z Szyłokarczmy (Šilutė) z wynikiem 3:1, nad drużyną z Łoździejów (Lazdijai) z wynikiem 3:0, nad drużyną z Janowa z wynikiem 3:1 i trafiła do ćwierćfinału, w którym pokonała drużynę z Solecznik z wynikiem 3:1, zaś miano mistrzów przyniosło zwycięstwo nad drużyną z Janiszek (3:1).

14 grudnia drużyna rejonu wileńskiego w tym samym składzie w Solecznikach weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach tenisa stołowego wśród rejonów Litwy oraz miast Kłajpedy i Olity w grupie wiekowej 2007 r. ur. i młodsi. Spodziewamy się od drużyny dziewcząt kolejnego triumfu.

Drużyna chłopców, której honoru bronił Edwin Prystawko (ur. 2006 r.), Ernest Urbanowicz (ur. 2006 r.), Dominik Pszczołowski (ur. 2006 r.), Nazarij Hrabar (ur. 2009 r.), wykazała się również bardzo dobrze i zdobyła 3 miejsce wśród 12 drużyn. Zespół z rejonu wileńskiego pokonała drużynę z Uciany z wynikiem 3:0, drużynę z Janowa z wynikiem 3:1, drużynę z Szyrwint z wynikiem 3:0, uległa zaś drużynie z Solecznik z wynikiem 0:3. W ćwierćfinale przegrała drużynie z Szyłokarczmy (Šilutė) z wynikiem 2:3, w walce zaś o 3 miejsce pokonała drużynę z Olity z wynikiem 3:2.

Szkoleniowiec tenisa stołowego
Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego