Starty biatlonistów rejonu wileńskiego na pucharach Świata i Europy oraz Młodzieżowym Pucharze Świata

W dniach 14-16 grudnia biatloniści rejonu wileńskiego startowali na międzynarodowych zawodach w biatlonie w Hochfilzen (Austria), Ridnaun Val Ridanna (Włochy) i Lenzerheid (Szwajcaria).

Karol Dąbrowski startował na Pucharze Świata w Hochfilzen w sprincie na 10 km. Po udanym starcie w Pokljuce (Słowenia), gdzie Niemenczynianin osiągnął życiowy sukces w wyścigu na 20 km, zajmując 25 miejsce, liczyliśmy na celne strzały i Karol nie zawiódł. Starując w gronie silniejszych biatlonistów świata Karol na dwóch strzelaniach był bezbłędny, 10 km pokonał za 27 min. 13 sek. i zajął 67 miejsce wśród 106 startujących.

Nikita Romanow w ubiegłym roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata otrzymał prawo startu na Pucharze Europy w biatlonie wśród dorosłych i wystartował w Ridnaun Val Ridanna w sprincie na 10 km, chociaż miał okazję zmierzyć się siłami ze swoimi rówieśnikami w Szwajcarii. Nikita Romanow na dwóch strzelaniach leżąc i stojąc był bezbłędny i na mecie zajął 97 miejsce wśród 130 startujących, pokonując 10 km za 31 min. 07,5 sek.

Wiktoria Romanowa i Sara Urumowa pod opieką Mariana Kaczanowskiego wzięli udział w Biatlonowym Pucharze Świata wśród juniorów w szwajcarskim Lenzerheide. W pierwszym dniu zawodów 15 grudnia Sara Urumowa, będąca o 4 lata młodsza od rywalek, startowała w wyścigu indywidualnym na dystansie 12,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie. Sara na pierwszym strzelaniu popełniła 2 błędy, na drugim trafiła do wszystkich 5 tarcz, na trzecim pudłowała raz i na ostatnim pomyliła się jeszcze 2 razy i na mecie zajęła 90 miejsce wśród 108 startujących biatlonistek. Sara Urumowa 12,5 km pokonała za 57 min. 50,1 sek.

16 grudnia w sprincie na dystansie 7,5 km w tak wysokiej rangi zawodach debiutowała najmłodsza uczestniczka zawodów Wiktoria Romanowa, będąca o 6 lat młodsza od rywalek. Wiktoria dobrze rozpoczęła wyścig, na pierwszym strzelaniu leżąc była bezbłędna, na drugim strzelaniu stojąc ostatnie dwa strzały były niecelne i nasza biatlonistka musiała pokonać dodatkowo 300 m dystansu. Wiktoria Romanowa szybko pokonała ostatnie 2,5 km do mety i zajęła 94 miejsce wśród 114 startujących. Wiktoria 7,5 km pokonała za 32 min. 09,4 sek.

W następny weekend Karol Dąbrowski wystartuje w czeskim Nove Mesto na Morave, Nikita Romanow w austriackim Obertilliach, a Wiktoria Romanowa i Sara Urumowa we francuskim Station Des Rousses.

Życzymy celnych strzałów naszym biatlonistom.