Prieškalėdiniai Vilniaus rajono biatlonininkų startai Austrijoje, Prancūzijoje ir Čekijoje

Karol Dombrovski Čekijos mieste Nove Mesto na Morave varžėsi Pasaulio biatlono taurės 3 etapo varžybose 10 km sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Karolis pirmame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir slydo 46 vietoje, bet 2 netaiklūs šūviai šaudyme stovint neleido išlaikyti aukštos vietos ir į paskutinį ratą slydo 68 pozicijoje. Karol Dombrovski 10 km įveikė per 26 min. 08 sek. ir užėmė 71 vietą tarp 105 sportininkų.  Vytautas Strolia finišavo 57-as su rezultatu 25 min. 39 sek. Tomas Kaukėnas liko 101, įveikęs 10 km per 27 min. 46 sek.

Nikita Romanov praeitais metais Pasaulio jaunimo biatlono čempionate iškovojo teisę varžytis su vyrais Europos biatlono taurės varžybose.

Gruodžio 19 d. Obertilliach mieste Nikita startavo 20 km individualiojoje rungtyje su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama baudos minutė. Nikita pirmame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir slydo 49 vietoje, Antrame šaudyme stovint klydo 2 kartus ir smuko į 93 vietą. Trečiame šaudyme gulomis vėl pataikė į visus penkis taikinius ir slydo 93 pozicijoje, paskutiniame šaudyme suklydo kartą, greitai įveikė paskutinį 4 km ratą ir finišavo 92 vietoje tarp 112 finišavusių sportininkų. Nikita Romanov 20 km įveikė per 1 val. 02 min. 48,7 sek.

Viktorija Romanova ir Sara Urumova Prancūzijos mieste Les Rousses startavo Pasaulio jaunimo biatlono taurės varžybose. Gruodžio 19 d. Sara Urumova kartu su Maksimu Fominu startavo vienetų mišrių estafečių (single mix relay) varžybose su šaudymu gulint + stovint, kur už neužverstą taikinį turėjo įveikti 75 m baudos ratą. Pirmoje pamainoje startavęs Maksimas turėjo įveikti 3 km, antroje pamainoje Sara irgi turėjo įveikti 3 km. Trečioje pamainoje Maksimas vėl turėjo 3 km, o paskutinėje pamainoje Sara varžėsi 4,5 km distancijoje. Pirmoje pamainoje startavęs Maksim Fomin šaudykloje suklydo 2 kartus ir estafetę perdavė Sarai 15 vietoje, kuri šaudykloje buvo taikli ir į trečią pamaina išlydėjo Maksimą 16 vietoje. Šį kartą Maksimas šaudant gulint ir stovint buvo taiklus ir į paskutinę pamainą palydėjo Sarą 16 pozicijoje. Paskutinėje pamainoje Sara Urumova turėjo įveikti 3 ratus po 1,5 km. Pirmame šaudyme gulint Sara buvo taikli, bet antrame šaudyme stovint lietus ir stiprūs vėjo gūsiai trukdė taikliam šaudymui ir mūsų biatlonininkei teko įveikti 2 baudos ratus. Į paskutinį 1,5 km finišo ratą Sara išslydo 16 vietoje. Pusę minutės atsilikusios Kanados ir Australijos sportininkės vijosi S. Urumovą, bet mūsų biatlonininkė išlaikė persvarą ir finišavo 16 vietoje tarp 23 komandų, įveikusi 13,5 km per 53 min. 03 sek. Estijos atstovai užėmė 14 vietą, o Latvijos atstovai liko 15 vietoje.

Gruodžio 20 d. Viktorija Romanova ir Sara Urumova varžėsi 7.5 km sprinto rungtyje. Jauniausioji varžybų dalyvė Viktorija turėjo galimybę išbandyti trasas, kuriose 2020 metais vyks III Jaunimo Olimpinės Žiemos Žaidynės „Lozana 2020“, kuriose tikimės dalyvaus ir Viktorija. Viktorija gerai pradėjo varžybas, pirmame šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir iš šaudyklos išslydo 87-a. Antrame šaudyme stovint ketvirtas šūvis skriejo pro šalį ir Viktorija turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Į paskutinį 2,5 km ratą mūsų sportininkė išslydo 87 vietoje. Viktorija Romanova labai greitai įveikė paskutinį ratą, aplenkdama 8 varžoves ir finišavo 79 vietoje, įveikusi 7,5 km per 28 min. 35 sek. Sara Urumova irgi gerai pradėjo varžybas, šaudyme gulomis visi 5 šūviai skriejo į tikslą ir mūsų biatlonininkė į sekantį ratą išslydo 46 vietoje. Šaudyme stovint Sara pataikė į visus taikinius ir šaudyklą paliko 56 pozicijoje, bet paskutinis finišo ratas nebuvo greitas ir Sara Urumova finišavo 74 vietoje, įveikusi nuotolį per 27 min. 24 sek.

Šv. Kalėdas biatlonininkai sutiks namuose, o gruodžio 28-30 d. ir vėl išbandys jėgas Estijos biatlono čempionate.

Sveikiname su Šv. Kalėdomis ir linkime biatlonininkams pergalių.