Medale biatlonistów rejonu wileńskiego na Pucharze Państw Bałtyckich w Priekule na Łotwie

12-13 stycznia w biatlonowym centrum Priekuli na Łotwie odbyły się Mistrzostwa Łotwy w biatlonie i Puchar Państw Bałtyckich w biatlonie wśród młodzieży 2000-2003 r. ur.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg długości 150 m. W zawodach dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, stając na podium w poszczególnych grupach wiekowych. Sara Urumowa startowała na dystansie 6 km. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała dwa razy i ślizgnęła na 2 pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc popełniła dwa błędy, szybko pokonała karne kręgi i zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji na mecie zajęła 3 miejsce. Sara Urumowa 6 km pokonała za 26 min. 38,99 sek. i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Łotwy i Pucharu Państw Bałtyckich w biatlonie.

Romuald Aleksandrow rywalizował na dystansie 7 km. Romuald na strzelaniu leżąc pudłował 2 razy i ślizgnął na 4 pozycji, na drugim strzelaniu stojąc popełnił 2 błędy i ślizgnął na 4 pozycji. Zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji Romuald szybko pokonał ostatnie 3 km do mety i finiszował na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Łotwy i Pucharu Państw Bałtyckich w biatlonie. Romuald Aleksandrow 7 km pokonał za 23 min. 23,87 sek.

Niemenczynianin Romuald Noreika w grupie seniorów M50 zajął 2 miejsce, dystans 7 km pokonując za 26 min. 00,32 sek. i na strzelnicy popełniając 2 błędy. Marian Kaczanowski w grupie M60 zajął 1 miejsce, pokonując 7 km za 28 min. 28,04 sek. i popełniając 7 błędów na strzelnicy. Na strzelaniu leżąc porwał się rzemień, utrzymujący karabin przy strzelaniu leżąc, co przeszkodziło celnemu strzelaniu z pozycji leżącej, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji Marian bardzo szybko ślizgnął na dystansie i na mecie zajął 1 miejsce.

W drugim dniu biatloniści rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego (masstart) ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Sara Urumowa miała do pokonania 7 km. Na strzelaniu leżąc popełniła 5 błędów, stojąc pomyliła się jeszcze 3 razy i na mecie zajęła 4 miejsce, pokonując dystans za 32 min. 11,5 sek.

Romuald Aleksandrow na dwóch strzelaniach leżąc pudłował 2 razy i zajmował 2 miejsce, ale na trzecim strzelaniu stojąc pudłował 4 razy i ślizgnął na 5 pozycji. Romuald na ostatnim strzelaniu stojąc pudłował 2 razy i na mecie zajął 5 miejsce, pokonując 10 km za 35 min. 40,9 sek.

Romuald Noreika w grupie senior M50 zajął 2 miejsce, na strzelnicy popełniając 6 błędów i pokonując 10 km za 41 min. 16,5 sek. Marian Kaczanowski znów był najszybszy w grupie senior M60, pokonując 10 km za 46 min. 54,8 sek.

19 stycznia wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wiktoria Romanowa, Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow pod opieką Mariana Kaczanowskiego w składzie młodzieżowej biatlonowej reprezentacji Litwy udadzą się na zgrupowanie do Zakopanego i wezmą udział w Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Słowacji w dniach od 26 stycznia do 5 lutego.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.