Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo pirmenybės

Tradiciškai šiose kasmet vykstančiose varžybose sėkmingai dalyvauja Vilniaus rajono lengvaatlečiai. Ne išimtis ir šie metai. Pirmenybės vyko jaukiame Šiaulių lengvosios atletikos manieže sausio 11-12 dienomis.

Pirmą varžybų dieną rajono sportininkai varžėsi 600 m ir 3000 m nuotoliuose. Jaunių grupėje 600 m rungtyje nugalėjo Dariuš Zabelo, pademonstravęs gerą taktinį pasirengimą – leido pirmauti varžovams pirmoje nuotolio pusėje ir nepaliko jokių vilčių antrojoje. Ten pat bėgęs Martynas Ramanauskas užėmė 12 vietą. Beje, nuo šeštosios vietos jį teskyrė tik nepilnos dvi sekundės. Jaunimo grupėje 3 vietą galingu finišo pagreitėjimu iškovojo Jaroslav Semaško.

3000 m distancijoje startavo ir merginos. Jaunių grupėje Arijana Kotova ilgai kovojo dėl trečios vietos, bet varžybų įkarštyje nepastebėjo, jog posūkyje užmynė šoninę liniją ir buvo diskvalifikuota. Kita rajono atstovė Julija Jačun bėgo paskutiniame kilometre besivydama draugę ir finišavo ketvirtoje vietoje. Jaunių tarpe, pademonstravęs retą gebėjimą išlaikyti vienodą tempą visame ilgame nuotolyje, trečią vietą iškovojo Deividas Zakševskis. Pirmos dienos medalių taupyklę papildė Ernestas Lelis,  jaunimo grupėje užėmęs trečiąją vietą.

Antrą varžybų dieną įspūdingą sportinę formą vėl demonstravo Dariuš Zabelo, įtemptoje kovoje išplėšęs pergalę 1000 m nuotolyje. O jo laikas – 2:37,40, įpusėjus žiemos varžybų sezonui, yra šeštas tarp visų Lietuvos bėgikų. Deividas Zakševskis užėmė dešimtą vietą, o Martynas Ramanauskas vėl buvo dvyliktas. Merginos tame pačiame nuotolyje prizininkėmis netapo, bet užėmė aukštas vietas: Julija Jačun tik per paskutinį šimtą metrų atsiliko nuo trečią vietą užėmusios varžovės ir liko ketvirta, o Arijana Kotova – šešta. Jaunimo grupėje 1000 m nuotolyje abu Vilniaus rajono atstovai finišavo per žingsnį nuo medalių: Jaroslav Semaško – ketvirtas, Ernestas Lelis – penktas.

Iš viso šiose varžybose dalyvavo 33 jaunių komandos ir 28 jaunimo komandos, taigi jaunieji  Vilniaus rajono bėgikai ir juos ruošiantis treneris V. Gražys dar kartą patvirtino aukštą Vilniaus rajono  bėgimo  lygį.