Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Słowacji

1 lutego wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Romuald Aleksandrow i Sara Urumowa startowali w sprincie na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w słowackim Osrblie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów. Wiktoria Romanowa z powodu choroby nie startowała.

Romuald Aleksandrow startował na dystansie 7,5 km, bardzo szybko pokonał pierwsze 1,3 km, ale na skręcie połamał kijek i kolejny kilometr pokonał z jednym kijkiem, co spowodowało spore straty na czasie, dopóki otrzymał drugi kijek na strzelnicy. Po raz pierwszy startując w tak wysokiej rangi zawodach złamany kijek zostawił nie najlepszy ślad na strzelaniu i Romuald pudłował po dwa razy na strzelaniu leżąc i stojąc. Romek 7,5 km pokonał za 21 min. 53 sek. i zajął 80 miejsce, zostawiając za sobą 30 biatlonistów.

Sara Urumowa także nie najlepiej radziła na strzelnicy, popełniła 5 błędów i zajęła 83 miejsce, pokonując 6 km za 24 min. 50,1 sek.

2 lutego biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie na dystansie 12,5 km. Nikita Romanow szybko pokonał pierwsze 2,5 km, na pierwszym strzelaniu był bezbłędny i ślizgnął na 40 pozycji, ale na kolejnych trzech strzelaniach pudłował po 2 razy i na mecie zajął 57 miejsce, pokonując 12,5 km za 41 min. 47,1 sek.

9-16 lutego wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa, Romuald Aleksandrow z trenerem Marianem Kaczanowskim wezmą udział w Europejskim Młodzieżowym Olimpijskim Festiwalu, który odbędzie się w mieście Sarajewo w Bośni i Hercegowinie. Do Sarajewa także poleci i przedstawicielka narciarstwa klasycznego Emilia Siawro.