Mistrzostwa Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w zapasach

W dniu 7 lutego w Wileńskiej Szkole Technologii, Biznesu i Gospodarstwa w Wojdatach odbyły się Mistrzostwa Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w zapasach dla dzieci w wieku do 14 lat. Te zawody nie mogłyby się odbyć bez finansowego wsparcia Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego – władze rejonu udzielają dużo uwagi na sportującą młodzież rejonu, dlatego na zakupienie 2 matów zapaśniczych wydzieliły 15 000,00 Euro. Maty zapaśnicze zostały położone w salach sportowych w Wojdatach i Pogirach, gdzie prowadzone są zajęcia zapasów.

Na mistrzostwa przybyli nie tylko młodzi sportowcy, ale też ich rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Swoją obecnością zaszczycili Radni Rejonu Wileńskiego Antoni Stankiewicz i Zygmund Żdanowicz, a razem i korespondent „Tygodnika Wileńszczyzny”, także prezydent Litewskiej Federacji Zapasów Giedrius Dambrauskas, gospodarz sali sportowej Wałdas Kazłauskas. Sędziował uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (Stany Zjednoczone Ameryki) Rusłanas Wartanowas. Prawie 40 młodych zapaśników walczyło o medale Mistrzostw Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zwycięzcami zostali: Wincas Małczius (rej. Wileński), Dominik Krepsztul (Wilno – rej. Wileński), Einoras Taraszkiewicz (rej. Wileński), Albert Riabyczkow (rej. Wileński), Linas Ławrinowiczius (rej. Wileński), Liutauras Ławrynowiczius (rej. Wileński), Michaił Nosow (Wilno), Tigran Mnukian (Wilno), Titas Raiszys (rej. Wileński) i Ernestas Bujnowskis (Wilno).

Zwycięzcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni medalami.

Marian Kaczanowski
Dyrektor Szkoły Sportowej