Vilniaus rajono jaunieji sportininkai varžosi dėl medalių Sarajeve

Vasario 9-16 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyksta Europos jaunimo olimpinis festivalis, kuriame dalyvauja beveik 1500 sportininkų iš 50 Europos šalių. Festivalyje sportininkai varžosi 8 sporto šakose. Lietuvai festivalyje atstovauja 11 sportininkų, iš kurių 3 Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai: slidininkė Emilija Siavro ir biatlonininkai Sara Urumova ir Romualdas Aleksandrovas bei biatlono rinktinės treneris Marijan Kačanovski.

Vasario 9 d. po Lietuvos valstybės vėliavos perdavimo ir atsisveikinę su Kūno kultūros ir sporto departamento vadove Kornelija Tiesnesyte skrydžiu Vilnius – Stambulas – Sarajevas išvykome į vieną svarbiausių jaunojo sportininko renginių. Vėlų vakarą atvykome į Sarajevo viešbutį „Hollywood“. Kitą dieną biatlonininkai ir slidininkai savo sporto objektuose turėjo treniruotes, susipažino su trasomis, kur vyks lenktynės. Vakare vyko iškilminga Europos jaunimo olimpinio festivalio atidarymo ceremonija, į kurią atvyko net 25 tūkstančiai žiūrovų. Festivalio organizatoriai pristatė nuostabią atidarymo ceremonijos programą, kurią vainikavo įspūdingas fejerverkų šou.

Sarajevo miestas yra labai kontrastingas – čia yra ir naujoviškų, modernių pastatų, mūrinių namų bei namelių pastatytų iš molio, o taip pat daug senovinių pastatų su 1992-1995 metais vykusio karo pėdsakais, kurio metu žuvo beveik 200 tūkstančių piliečių ir virš 2,5 milijono pabėgėlių.

Pirmoji prie starto linijos stojo slidininkė Emilija Siavro. Emilija varžėsi 7,5 km trasoje klasikiniu stiliumi. Šią dieną orai buvo labai permainingi – iš ryto smarkiai lijo, vėliau lietus perėjo į sniegą, o po pietų sniegas taip byrėjo, kad organizatoriai negalėjo susitvarkyti su susidariusia situacija. Biatlonininkus vietovėje Dvoriška užklojo sniegas ir jie buvo priversti laukti 3 valandas, kol kelininkai išvalys kelius ir pradės važiuoti automobiliai. Sara Urumova peršalo ir kitą dieną startavo su temperatūra. Tuo tarpu Emilija Siavro tokiomis sunkiomis sąlygomis pasirodė puikiai, finišuodama 70 vietoje su rezultatu 35 min. 10,3 sek. Vasario 12 d. Emilija startavo 5 km distancijoje laisvu stiliumi. Slidininkė nuotolį įveikė per 19 min. 01,3 sek. ir užėmė 72 vietą.

Biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint ir stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo papildomai įveikti 150 m baudos ratą.  Biatlonininkams diena prasidėjo nelabai gerai – per visą naktį snigęs sniegas sporto objektus Dvoriškoje paliko be elektros ir organizatoriai atidėjo starto laiką vienai valandai. Varžybų metu biatlonininkui stipriai sušalo rankų pirštai ir tai sukliudė biatlonininko taiklumui. Dvejose ugnies linijose Romualdas klydo po 2 kartus ir finišavo 70-as, nuotolį įveikęs per 29 min. 17,2 sek. Sara Urumova lenktyniavo 6 km trasoje. Dėl pablogėjusios sveikatos gerų rezultatų nesitikėjome, bet taiklus šaudymas iš pozicijos gulint ir tik vienas netaiklus šūvis iš pozicijos stovint leido Sarai finišuoti 71 vietoje su rezultatu 29 min. 03,1 sek.

Vakare Lietuvos delegaciją aplankė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski