Medale biatlonistów rejonu wileńskiego w Ignalinie

Podczas, gdy najsilniejsi biatloniści świata w Raubicziach walczą o medale Mistrzostw Europy, młodsi walczyli o medale Otwartych Mistrzostw Ignaliny w biatlonie, które odbyły się 21 lutego. Na zawodach zebrało się ponad 40 biatlonistów z Wilna, Onikszt, Wisagini, Ignaliny i Niemenczyna. W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając 3 złote i 2 srebrne medale.

Biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30 sekund, ponieważ z powodu braku śniegu nie było możliwości wytoczyć karną rundę 150 m. Biatloniści mieli do pokonania od 1,5 km do 6 km. W zależności od kategorii wiekowej.  Pierwszy złoty medal zdobyła Milena Bernatowicz, zwyciężając na dystansie 1,5 km. Milena na dwóch strzelaniach z podpórki trafiła 10 razy i zajęła 1 miejsce, pokonując 1,5 km za 6 min. 25,9 sek. W jej ślady poszła Sylwia Karavackaite, zwyciężając na dystansie 3 km. Sylwia także na dwóch strzelaniach była bezbłędna i zajęła pierwsze miejsce, pokonując 3 km za 12 min. 56, 2 sek.

W grupie chłopców 3 km najszybciej pokonał Daniel Buchowski, chociaż miał problemy ze strzelaniem, pudłując 5 razy i tyleż trafiając do tarcz. Daniel 3 km pokonał za 16 min. 45,6 sek. i zdobył złoty medal. Srebrne medale na dystansie 6 km wywalczyli Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow. Sara na strzelnicy popełniła 4 błędy i zajęła 2 miejsce z wynikiem 21 min. 48,1 sek. Romuald na strzelaniu leżąc popełnił 4 błędy, stojąc pudłował raz i finiszował drugi, pokonując 6 km za 18 min. 11,3 sek.

Pozdrawiamy medalistów i życzymy kolejnych sukcesów.