Medale biatlonistów rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Łotwy

W dniach 23-24 lutego w biatlonowym centrum „Smeceresils” w Madonie odbyły się Mistrzostwa Łotwy w biatlonie, w których dobrze wystąpili biatloniści z Niemenczyna. Zawody odbyły się na strzelnicy, która została przebudowana według międzynarodowego standardu Biatlonowej Federacji, pozwalającej przeprowadzać zawody Pucharu Europy i Młodzieżowych Mistrzostwa Świata.

Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta 2006 r. ur. i młodsze na dystansie 1,5 km bez strzelania. Rejon wileński reprezentowała zwyciężczyni Maratonu Giedymina Sylwia Karawackaitie. Sylwia dobrze biegła na podbiegach i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 6 min. 08,9 sek.

Następnie na starcie stanęli Sara Urumowa, Romuald Aleksandrow, Romuald Noreika i Marian Kaczanowski. Biatloniści rywalizowali na dystansie sprintu 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów. Sara na pierwszym strzelaniu pudłowała raz, na drugim strzelaniu leżąc popełniła 3 błędy i na mecie zajęła 3 miejsce, pokonując 6 km za 26 min. 57,5 sek. Romuald Aleksandrow miał do pokonania 7,5 km. Romuald na strzelaniu leżąc popełnił 4 błędy i jeszcze 3 razy pomylił się na strzelaniu stojąc i na mecie zajął 7 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 13,6 sek. Romuald Noreika w grupie weteranów M5 miał do pokonania 6 km. Romuald na strzelaniu leżąc i stojąc pudłował po 3 razy i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując 6 km za 23 min. 36,4 sek. Marian Kaczanowski w kategorii M60 zajął 1 miejsce, pokonując dystans 6 km za 23 min. 37,1 sek., na obu strzelaniach popełniając po 2 błędy.

W niedzielę biatloniści rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego (masstart). Sylwia Karawackaitie wywalczyła drugi srebrny medal, dystans 1,5 km pokonując za 5 min. 43,5 sek.

Sara Urumowa miała do pokonania 10 km ze strzelaniem leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za niecelne strzały miała do pokonania karną rundę 150 m. Sara na pierwszym strzelaniu popełniła 3 błędy, na drugim – 2. Strzelając stojąc myliła się po 1 razie i na mecie zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Łotwy, pokonując 10 km za 44 min. 30 sek. Romuald Aleksandrow miał do pokonania 12,5 km. Romuald na strzelnicy popełnił aż 13 błędów i na mecie zajął 8 miejsce, pokonując dystans za 45 min. 36,3 sek.

W grupie weteranów M50 Niemenczynianin Romuald Noreika stanął na najwyższym schodku podium. Romuald na pierwszym i drugim strzelaniu popełnił po 1 błędzie. Strzelając stojąc pudłował 2 razy po 2 i na mecie był pierwszy, pokonując 10 km za 37 min. 40,9 sek. Marian Kaczanowski w grupie M60 także zajął 1 miejsce, na pierwszych trzech strzelaniach pudłując po razie i tylko na ostatnim strzelaniu stojąc popełniając 2 błędy. Marian Kaczanowski 10 km pokonał za 39 min. 17 sek.