Medale biatlonistów rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy na Łotwie

W dniach 6-7 marca w biatlonowym centrum „Smeceresils” w Madonie odbyły się Mistrzostwa Litwy dzieci i młodzików w biatlonie, w których dobrze wystąpili biatloniści z Niemenczyna, zdobywając najwięcej medali.

Pierwszy na starcie stanął Romuald Aleksandrow. Romuald rywalizował na dystansie sprintu 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał miał do pokonania karną rundę 150 metrów. Romuald na strzelaniu leżąc popełnił 2 błędy i zajmował drugie miejsce, szybko pokonał kolejne 2,5 km, 2 razy pomylił się na strzelaniu stojąc i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 23 min. 33,6 sek. Dziewczęta 2002-2003 r. ur. rywalizowały na dystansie 4 km. Po miesięcznej przerwie związaną z problemami zdrowotnymi na starcie stanęła Wiktoria Romanowa, która szybko ślizgnęła na nartach, na strzelaniu leżąc i stojąc popełniła po jednym błędzie i na mecie zajęła drugie miejsce, ustępując dla zwyciężczyni zaledwie 8 sek. Wiktoria Romanowa 6 km pokonała za 14 min. 44 sek. i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Jeszcze jeden medal – brązowy zdobyła Kamile Jakubauskaite, pokonując dystans za 18 mn. 33 sek. Kamile na strzelaniu leżąc popełniła 2 błędy, stojąc także pudłowała dwa razy. Chłopcy 2006 r. ur. i młodsi mieli do pokonania 3 km. Pierwszy złoty medal dla rejonu Wileńskiego zdobył Daniel Buchowski. Daniel na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował dwa razy i zajmował trzecie miejsce. Na drugim strzelaniu popełnił jeden błąd, szybko pokonał ostatni kilometr do mety i finiszował pierwszy, zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Daniel Buchowski 3 km pokonał za 13 min. 57 sek. Jeszcze trzy medale dla rejonu stołecznego zdobyły dziewczęta 2006 r. ur. i młodsze, zajmując całe podium. Złoty medal zdobyła Sylwia Karawackaite, pokonując 3 km za 13 min. 29 sek. Sylwia na strzelaniu leżąc i stojąc popełniła po trzy błędy, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji uzyskała wynik lepszy niż chłopcy. Drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Milena Bernatowicz, pokonując 3 km za 16 min. 31 sek. A brązowy medal wywalczyła Miła Sinkiewicz, pokonując dystans za 17 min. 03 sek.

7 marca biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 lub 30 sek. Romuald Aleksandrow miał do pokonania 12,5 km. Romuald na strzelnicy popełnił aż 11 błędów i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 46 min. 20 sek. Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite miały do pokonania 7 km. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc popełniła 1 błąd, na drugim strzelaniu stojąc pudłowała 3 razy i zajmowała 2 miejsce, na ostatnim strzelaniu leżąc pomyliła się dwa razy i wyszła na prowadzenie z 17 sekundową przewagą. Wiktoria Romanowa szybko pokonała ostatni kilometr do mety i zajęła 1 miejsce, zdobywając złoty medal, pokonując 7 km za 32 min. 33 sek. Kamile Jakubauskaite uplasowała się na 3 miejscu, pokonując dystans za 38 min. 16 sek. Daniel Buchowski tym razem źle radził sobie na strzelnicy i zajął 5 miejsce, pokonując 4 km za 23 min. 06 sek. Sylwia Karawackaite znów była najlepszą wśród dziewcząt na dystansie 4 km. Sylwia na trzech strzelaniach pomyliła się 7 razy i zdobyła drugi złoty medal z wynikiem 19 min. 07 sek. Milena i Miła pomieniały się miejscami na podium. Miła Sinkiewicz zdobyła srebrny medal, pokonując 4 km za 24 min. 41 sek., a Milena Bernatowicz dystans pokonała za 25 min. 33 sek. i zdobyła medal brązowy.

Gratulujemy zdobywcom medali i życzymy kolejnych sukcesów.