Diana Tabunowa w składzie reprezentacji Litwy wzięła udział w obozie międzynarodowym na Łotwie

W dniach 10-16 marca w mieście Salaspils na Łotwie odbył się międzynarodowy obóz tenisa stołowego, w którym uczestniczyli najsilniejsi tenisiści stołowi z Litwy, Łotwy, Estonii, Mołdawii i Ukrainy, urodzeni w latach 2007-2008. W obozie tym pod opieką trenera Marka Waitonisa wzięła udział również tenisistka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Diana Tabunowa z Mickun – najsilniejsza spośród tenisistów Litwy 2008 roku urodzenia i młodszych. Łącznie w obozie uczestniczyło 22 dzieci.

Sportowcy mieszkali w ryskim hotelu „Hanza”, skąd każdego dnia jeździli autobusem do miasta Salaspils, gdzie trenowali dwa razy dziennie po 2,5 godziny. Tenisiści byli szkoleni przez chorwackiego trenera Romana Plese oraz wielu innych trenerów.

Po trudnym tygodniu treningów odbyły się zawody obozowe. Diana Tabunowa zdobyła wysokie 6 miejsce w rankingu ogólnym, natomiast w grupie dziewcząt 2008 roku urodzenia została mistrzynią!

Szkoleniowiec tenisa stołowego
Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego