Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski apgynė Pasaulio veteranų biatlono čempionų titulus Kontiolahti mieste Suomijoje

Kovo 20 d. Kontiolahti mieste Suomijoje vyko XXII Pasaulio veteranų biatlono čempionatas. Į čempionatą atvyko 211 biatlonininkų iš 14 pasaulio šalių. Daugiausia biatlonininkų atvyko iš Rusijos – 75 ir Suomijos – 69.  Lietuvai čempionate atstovavo penki biatlono veteranai: Viačeslav Rumiancev, Algirdas Puišys, Romualdas Noreika, Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski.

Kovo 21 d. sprinto varžybose biatlonininkams buvo išdalinti pirmi medaliai. Pirmieji prie starto stojo Viačeslav Rumiancev ir Romualdas Noreika, kurie varžėsi 6 km sprinto distancijoje, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Viačeslav Rumiancev 40-44 metų vyrų grupėje užėmė 6 vietą tarp 19 dalyvių. Viačeslav šaudyme gulint suklydo kartą, stovint du kartus ir distancijoje užtrūko 21 min. 26,1 sek. Romualdas Noreika startavo 50-54 metų vyrų grupėje. Romualdas šaudyme gulint suklydo du kartus, stovint pataikė į visus taikinius ir finišavo 9 vietoje tarp 38 sportininkų. Romualdas Noreika 6 km įveikė per 21 min. 38,5 sek. (2 b. r.)

Po pietų prie starto stojo Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski 60-64 metų veteranų grupėse. Pirmas į 5 km distanciją išslydo nemenčinietis Marijan Kačanovski. Biatlonininkas greitai įveikė 2 km ratą, šaudyme gulomis suklydo kartą ir, įveikęs 150 m baudos ratą, į distanciją išslydo pirmas. Marijanas greitai įveikė 2 km ratą, šaudyme stovint pataikė į keturis taikinius ir slydo 2 vietoje, atsilikdamas 14 sek.. Vieno kilometro finišo rate Marijanas greitai įveikė nedidelius pakylimus, atsilošė 8 sek, bet neužteko distancijos atsilikimui panaikinti ir sportininkas finišavo antras tarp 17 startavusių biatlonininkų, iškovodamas Pasaulio veteranų biatlono čempionato sidabro medalį. Marijan Kačanovski 5 km distanciją įveikė per 18 min. 47,5 sek. (2 b. r.)

Jadvyga Junevič varžėsi 4 km distancijoje. Pirmame šaudyme gulomis suklydo du kartus ir, įveikusi 2 baudos ratus pirmavo. Sportininkė greitai įveikė 1 km ratą. Antrame šaudyme stovint J. Junevič padarė dvi klaidas, įveikusi papildomus 300 m distancijos, į paskutinį finišo ratą išslydo pirma. Finišo rate biatlonininkė išsaugojo 14 sek. pranašumą prieš daugelį metų nenugalimą amerikietę Bellisle Martha ir finišavo pirma, iškovodama aukso medalį. J. Junevič distanciją įveikė per 23 min. 30,7 sek. (4 b. r.).

Kovo 24 d. mūsų šalies biatlonininkai varžėsi individualiose lenktynėse su šaudymu po du kartus gulint ir stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po baudos minutę. Algirdas Puišys vyrų 35-39 metų grupėje rungtyniavo 12,5 km distancijoje. Algirdas keturiose šaudymuose suklydo 7 kartus ir finišavo 8 vietoje, distanciją įveikęs per 52 min. 13,8 sek. Viačeslav Rumiancev varžėsi 10 km distancijoje ir užėmė 11 vietą. Viačeslav šaudykloje suklydo 9 kartus, 10 km įveikė per 42 min. 59,2 sek. Romualdas Noreika vyrų 50-54 metų grupėje 10 km įveikė per 44 min. 46,8 sek. ir užėmė 14 vietą, šaudykloje padaręs 8 klaidas. Marijan Kačanovski vyrų 60-64 metų grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Marijan pirmame šaudyme gulint ir antrame šaudyme stovint suklydo po kartą ir pirmavo. Trečiame šaudyme gulint stiprūs vėjo gūsiai sutrukdė taikliam šaudymui ir Marijanas suklydo tris kartus ir slydo antras. Paskutiniame šaudyme stovint keturi šūviai buvo taiklus ir tik paskutinis skriejo šalia taikinio. Marijan Kačanovski labai greitai įveikė paskutinį 1,5 km ratą ir finišavo pirmas su 1 min. 54 sek. pranašumu prieš antros vietos laimėtoją.

Marijan  7,5 km įveikė per 34 min. 28,5 sek. (6 b. min.) ir apgynė praeitų metų čempiono titulą, iškovodamas Pasaulio biatlono veteranų čempionato aukso medalį. Jadvyga Junevč šioje moterų veteranių grupėje rungtyniavo 6 km distancijoje. Jadvyga pirmame šaudyme gulint klydo kartą, antrame šaudyme stovint nepataikė i 4 taikinius ir pirmavo, nes varžovės irgi daug klydo. Trečiame ir ketvirtame šaudyme Jadvyga suklydo 6 kartus, greitai įveikė 1,2 km ratą ir finišavo pirma  su 35 sek. pranašumu prieš sidabro medalio laimėtoją. Jadvyga Junevič 6 km įveikė per 47 min. 41,7 sek. (11 b. min.) ir iškovojo Pasaulio biatlono veteranų čempionato aukso medalį.