Tenisiści rejonu wileńskiego zdobyli złoto na Mistrzostwach Litwy

5 kwietnia w Nowe Okmiany (lit. Naujoji Akmenė) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym wśród młodzieży i dzieci 2003 r. ur. i młodszych.  W mistrzostwach uczestniczyło 10 najsilniejszych drużyn Litwy. Honoru Rejonu Wileńskiego broniły wychowanki Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Diana Tabunova z Mickun oraz Laura i Gabija Abaravičiutė z Zujun.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn. Dziewczęta Rejonu Wileńskiego w swojej grupie pokonały drużynę z Janiszek z wynikiem 3:1, drużynę z Olity z wynikiem 3:0, drużynę z Poniewieża z wynikiem 3:1 oraz drużynę z Kowna z wynikiem 3:0 i trafiły do finałowej czwórki. W ćwierćfinale nasze dziewczęta pokonały drużynę z Solecznik z wynikiem 3:0 i w walce za złote medale Mistrzostw Litwy odniosły zwycięstwo nad drużyną z Wilna z wynikiem 3:1.

Mark Waitonis
Szkoleniowiec tenisa stołowego