Sėkmingas Vilniaus rajono bėgikų startas Žyveco pusmaratonio varžybose

Šių metų balandžio 7-ą dieną Lenkijoje vyko dvidešimtasis Žyveco pusmaratonis „Aplink Žyveco ežerą“. Tęsiant bendradarbiavimą tarp Vilniaus rajono ir Žyveco apskrities nebe pirmus metus jame dalyvauja ir Vilniaus rajono sportininkai. Šiemet jame varžėsi bėgikai iš Nemenčinės ir Paberžės.

Varžybų trasa driekiasi vaizdingomis Žyveco ežero pakrantėmis – galima pasigrožėti ir snieguotais kalnų šlaitais, ir miesto vaizdu. ir įspūdingu tiltu per Žyveco upę. Startas ir finišas miesto turgaus aikštėje, apsuptoje senovinių pastatų – ir tai yra lengviausia trasos dalis, nes išbėgus iš miesto prasideda visa kalvų virtinė. Pasirinkimas platus: stačias įkalnes keičia ne tokios stačios, bet ilgos, o kuo arčiau finišas, tuo kalvos ilgėja. Gelbsti priešpaskutinis kilometras, kuriame leidžiamasi žemyn, taigi galima pailsėti prieš finišą miesto gatvėmis. Priartėjus prie turgaus aikštės pasitinka žiūrovų būrys, todėl paskutiniuose metruose pagreitėja net ir, kaip atrodo, visas jėgas išeikvoję bėgikai.

Šiemet pusmaratonio varžybose finišavo virš 1629 bėgikai. Jų tarpe sėkmingai pasirodė ir Vilniaus rajono bėgikai. Ernestas Lelis finišavo 11-as bendroje įskaitoje ir užėmė 4 vietą kategorijoje M-20, nusileidęs tik pajėgiems bėgikams iš Kenijos, Ukrainos bei  vietiniams sportininkams. Ši vieta pasirodė sėkminga, nes kaimyninio Ciešyno miesto varžybų organizatoriai, reklamuodami savo 11 bėgimą, įsteigė prizą pusmaratonio vienuoliktosios vietos laimėtojui. Vytautas Gražys užėmė 20-ą vietą bendroje įskaitoje, o savo grupėje trečias. Jaroslav Smolskij atbėgo 37-as, o savo amžiaus grupėje M-30 užėmė 14 vietą, Jaroslav Semaško bendroje įskaitoje finišavo 48-as, o savo grupėje buvo M-20 buvo 13. Robert Bartusevič finišavo 53-as, o amžiaus grupėje M-20 užėmė 15 vietą.

Nugalėtojus ir prizininkus taurėmis ir prizais apdovanojo Šeimos, darbo ir visuomeninės politikos ministras Stanislav Šved, seimo nariai Kazimiež Matušny ir Andžej Sošniež, Žyveco apskrities seniūnas Andžej Kalata ir Žyveco miesto meras Antoni Šliagor. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklai buvo įteikta „Geriausios užsienio komandos“ taurė.