Nagrodzenie uczestników Europejskiego festiwalu olimpijskiego w Sarajewo w Litewskim Narodowym Komitecie Olimpijskim

18 kwietnia w Litewskim Narodowym Komitecie Olimpijskim odbyło się nagrodzenie uczestników Zimowego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego w Sarajewo.

Na wstępie uczestnicy igrzysk oglądali zdjęcia ze zmagań sportowców Litwy w narciarstwie biegowym, biatlonie i narciarstwie alpejskim. Daina Gudzineviciute, prezydent Narodowego Komitetu Olimpijskiego Litwy, wręczyła znaczki olimpijskie i upominki dla Diany Rasimowicziute, Tomasa Kaukenasa, Jewy Januszkiewicizute i Mantasa Stroli – uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Następnie prezydent podziękowała uczestnikom igrzysk, sportowcom i trenerom za poświęcenie się i walkę, nie oszczędzając sił na dystansach w rywalizacji ze sportowcami drugich państw i wręczyła certyfikaty uczestnictwa od Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Nagrody od Komitetu Olimpijskiego otrzymali także wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego biatloniści Sara Urumowa, Romuald Aleksandrow, przedstawicielka narciarstwa biegowego Emilia Siawro oraz trener kadry biatlonistów Marian Kaczanowski. Za współpracę w przyszykowaniu sportowców do Igrzysk w Sarajewo Federacja biatlonu i narciarstwa biegowego, a także centrum sportowe Onikszt, Ignaliny i Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego otrzymali podziękowania od Narodowego Komitetu Olimpijskiego Litwy, które odebrał dyrektor Szkoły Sportowej Marian Kaczanowski.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego