Tenisistka Diana Tabunowa zdobyła srebro na Mistrzostwach Litwy!

W dniach 25-26 kwietnia w Solecznikach odbyły się Mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym. Tenisiści, urodzeni w 2007 roku i młodsi, rywalizowali w drużynowych oraz indywidualnych rozgrywkach. W pierwszym dniu rozgrywek zawodniczyło 10 najsilniejszych chłopięcych i dziewczęcych drużyn z całej Litwy, które zostały podzielone na dwie grupy po 5 ekip w każdej.  Ekipa dziewcząt z Wileńszczyzny, w skład której weszły: Diana Tabunowa, Miłana Skaiwa oraz Gabija Abaravičiūtė, z wynikiem 3:0 pokonała drużynę z Oran (lit. Varėna), drużynę z Szyrwint i drużynę z Szawel (3:0) oraz z wynikiem 3: 1 pokonała drużynę z Kowna. W ćwierćfinale tenisistki rejonu Wileńskiego pokonały drużynę z Solecznik z wynikiem 3:0. Jednak z wynikiem 1:3 przegrały ekipie z Wilna i zdobyły drugie miejsce.

Drużyna chłopców, w skład której weszli: Nazarij Hrabar, Sebastian Stefanowicz i Jonas Ramanciuškas, uplasowała się na 5 miejscu.

W indywidualnych rozgrywkach Mistrzostw Litwy doskonale wykazała się Diana Tabunowa (2008 r. ur.), która spośród 32 zawodniczek zdobyła drugie miejsce. Srebro na Mistrzostwach Litwy dla samej Diany było wielkim zaskoczeniem, marzyła bowiem o wejściu do szóstki najlepszych. Systematyczne treningi i codzienna praca pozwoliły Dianie pokonać wszystkie zawodniczki, ustąpiła jedynie tenisistce z Wilna.

Obecnie Diana Tabunowa szykuje się do kolejnych zawodów, które się odbędą 11 maja.

Życzymy jak najlepszych osiagnięć, gdyż tylko zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą mieli możliwość reprezentować Litwę na Europejskich Mistrzostwach tenisa stołowego dla dzieci i Młodzieży w Strasburgu.

Mark Wajtonis

Nauczyciel tenisa stołowego