Diana Tabunowa zdobyła dwa brązowe medale na Międzynarodowych Mistrzostwach!

W dniach 14-16 czerwca w Wileńskiej Szkole Sportowej „Tauras” odbył się IX Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży Litwy, poświęcony pamięci trenera B. Balaišiene. W turnieju uczestniczyli najsilniejsi tenisiści z Czech, Finlandii, Polski, Norwegii, Izraelu, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Rosji, Niemiec i Litwy. Ekipę litewską reprezentowała tenisistka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, Diana Tabunowa (Mickuny), a także tenisistka z Wilna, Medeine Stankevičiūte. Razem w drużynowych zawodach dziewczęta zdobyły 3 miejsce. W indywidualnych zawodach Diana również wykazała się świetnie, do półfinału pokonując wszystkie rywalki. W półfinale Diana ustąpiła Ukraince i zdobyła 3 miejsce. Inna uczestniczka z Mickun – Agnieszka Rackiewicz – weszła do 16 najlepszych tenisistek.

Obecny sezon dla Diany był szczególnie pomyślny. W Mistrzostwach Litwy wśród zawodników 2006 roku ur. zdobyła 4 miejsce, zaś wśród 2007 roku ur. – 2 miejsce, natomiast wśród 2008 roku ur. – 1 miejsce. Także Diana wywalczyła prawo reprezentować Litwę na Mistrzostwach Europy we Francji. Wspólnie z tenisistkami Gimnazjum w Mickunach zdobyła 1 miejsce w zawodach wśród szkół wiejskich Rejonu Wileńskiego. Wielokrotnie zwyciężała na międzynarodowych zawodach. Obecnie Diana wyjeżdża na trzytygodniowy obóz do Polski, a po powrocie czekają na nią przygotowania do Mistrzostw Europy.

Mark Waitonis
Szkoleniowiec tenisa stołowego