Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow medaliści VII Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Od 3 lipca młodzieżowa kadra biatlonistów Litwy prowadzi szkolenia w Ośrodku Biatlonowym Kościelisko w Zakopanem. Na szkoleniach biorą udział wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego: Sara Urumowa, Romuald Aleksandrow, Nikita Romanow, Kamile Jakubauskaite i Wiktoria Augulyte oraz trener kadry biatlonistów Marian Kaczanowski.

Tak się ułożyło, że 7 lipca w ośrodku biatlonowym w Kościelisku zostały zorganizowane VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking, w których udział wzięli Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow. Zawodnicy rywalizowali na dystancji 4,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 100 m. W zawodach wzięło udział ponad 150 miłośników chodzenia z kijkami z całej Polski oraz dwoje przedstawicieli rejonu wileńskiego.

Sara Urumowa nie była zbyt szybka na dystancji, ale pierwsze strzelanie wykonała szybko trafiając do wszystkich tarcz co pozwoliło utrzymać się na 2 miejscu. Po pokonaniu kolejnych 1,5 km dystansu bezbłędnie wykonała drugie strzelanie i wyszła na prowadzenie z kilkusekundową przewagą. Niestety, na ostatnim okrążeniu do mety nie utrzymała przewagi i finiszowała na drugiej pozycji. Sara Urumowa 4,5 km. pokonała za 35 min. 55 sek. zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski i puchar VII Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking za drugie miejsce.

Romuald Aleksandrow po pierwszym okrążeniu zajmował 3 miejsce, szybko i bezbłędnie wykonał pierwsze strzelanie i prowadził z 30 sekundową przewagą. Na drugim strzelaniu także wszystkie 5 strzałów trafiły do tarcz i przed ostatnim 1,5 km okrążeniem do mety prowadził z 15 sekundową przewagą. Romuald ostatnie okrążenie pokonał szybko i na mecie był pierwszy pokonując 4,5 km za 29 min. 42 sek. Niestety, sędziowie na dystancji zauważyli błędy w technice chodzenia i ruchu ramionami i ukarali naszego zawodnika 3 minutami kary. Po doliczeniu karnych minut Romuald Aleksandrow zdobył puchar VII Otwartych Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking za trzecie miejsce.

W zawodach także wystąpiła najlepsza biatlonistka Polski, wicemistrzyni świata Krystyna Guzik sięgając po tytuł mistrzyni Polski w kategorii K3 4,5 km pokonała za 31 min. 38 sek.

Gratulujemy Sarze i Romualdowi i życzymy sukcesów w zawodach biatlonowych.