Lengvaatlečių startai Lietuvos pirmenybėse

Neseniai vyko Lietuvos jaunių (gimę 2002-2003 m.) ir jaunimo (gimę 2000-2001 m.) lengvosios atletikos pirmenybės. Jose sėkmingai pasirodė Vilniaus rajono sportininkai.

Jaunių pirmenybės vyko Alytuje. 1500 m nuotolyje sėkmingiausiai pasirodė Dariuš Zabelo, užėmęs trečiąją vietą ir pasipuošęs bronzos medaliu. Deividas Zakševskis finišavo savo bėgime trečias, bet galutinėje įskaitoje liko vienuoliktas. Arijana Kotova  atbėgo aštunta, o Julija Jačun – vienuolikta.

Antrąją pirmenybių dieną 3000 m rungtyje Deividas pasirodė sėkmingiau ir finišavo aštuntas, o Arijana – septinta. 800 m rungtyje Julija po įtemptos kovos pasiekė finišą septintoje vietoje. Sėkmingiausiai pasirodė Dariuš, galingo finišo dėka palikęs visus varžovus už nugaros ir tapęs Lietuvos jaunių čempionu! Tuo pačiu įveikta 2 min. riba, kas 800 m nuotolyje jaunių tarpe pavyksta ne kiekvienais metais. Dariaus laikas – 1:58,60.

Komandinėje įskaitoje Vilniaus rajono komanda užėmė aštuntą vietą tarp 27 dalyvavusių.

Jaunimo pirmenybės vyko Vilniuje, Vingio parko stadione. Ne itin palankiomis oro sąlygomis – esant šiltam ir tvankiam orui, daug ištvermės reikalaujančiame 10000 m nuotolyje, puikiai pasirodė  Vilniaus rajono sporto mokyklos atstovas Ernestas Lelis. Jis nuotolį įveikė per 34 minutes ir 21 sekundę ir užtikrintai tapo pirmenybių nugalėtoju. Kadangi  jis šį nuotolį laimėjo ir praeitais metais, taigi Ernestas jau dukart Lietuvos jaunimo čempionas.

Sporto mokyklos lengvosios atletikos mokytojas
Vytautas Gražys