Puikus Vilniaus rajono biatlonininkų startas Lietuvos biatlono federacijos taurės varžybose Nemenčinėje

Liepos 25 d. į Nemenčinę atvyko 54 jaunieji biatlonininkai iš Anykščių, Ignalinos, Visagino Vilniaus ir Nemenčinės varžytis Lietuvos biatlono federacijos taurės varžybose. Varžybose dalyvavo stipriausi Lietuvos biatlonininkai Tomas Kaukėnas, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Natalija Kočergina ir gausus būrys jaunų sportininkų. Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono   biatlonininkai, tapę nugalėtojais skirtingose amžiaus grupėse.

Iš pradžių vyko šaudymo varžybos taškams: 10 šūvių gulint ir 10 šūvių stovint. Vyrų grupėje nugalėjo nemenčinietis Karol Dombrovski su 158 tšk. 1997-1999 gim. m. grupėje Nikita Romanov užėmė 2 vietą su 149 tšk. Jo sesuo Viktorija Augulytė tapo nugalėtoja 2003-2002 gim. m. grupėje, pelniusi 147 taškus. Romualdas Aleksandrovas buvo taikliausias tarp visų biatlonininkų, surinkęs 160 tšk. nugalėjo 2000-2002 gim. m. grupėje.

Sekanti rungtis buvo šaudymas porose iš pozicijos gulint į 5 taikinius, turint 8 šovinius. Nugalėtojas patekdavo į sekantį etapą ir tęsė kovą dėl nugalėtojo titulo ir 150 eurų piniginio prizo. Šioje rungtyje vėl gerai pasirodė Vilniaus rajono atstovai Karol Dombrovski ir Nikita Romanov, kurie pateko i pusfinalį. Nikitos Romanovo varžovu tapo vilnietis Rokas Suslavičius, kuriam pralaimėjo vos 0,5 sek. Karol Dombrovski varžėsi su Tomu Kaukėnu. K. Dombrovski pirmas baigė šaudymą ir pateko i finalą. Mažame finale dėl trečios vietos ir 50 eurų piniginio prizo kovojo jaunasis Nikita Romanov ir patyręs olimpietis Tomas Kaukėnas. Šį kartą taiklesnis ir greitesnis buvo Nikita, kuris laimėjo taurę ir 50 eurų. Dideliame finale dėl pirmos vietos ir 150 eurų piniginio prizo susirungė Karol Dombrovski ir Rokas Suslavičius. Nervų karą, 1 vietą ir 150 eurų laimėjo Karol Dombrovski, nors ir turėjo paimti vieną papildomą šovinį, kad pataikytų į visus taikinius. Rokui Suslavičiui atiteko 2 vieta ir 100 eurų piniginis prizas.

Kroso sprinto rungtyje biatlonininkai startavo šešiose amžiaus grupėse nuo 1,5 iki 4 km distancijose, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Vyrai ir jaunimas varžėsi 4 km distancijoje. Karol Dombrovski šaudyme gulint klydo kartą ir pirmavo, bet stiprūs vėjo gūsiai sutrukdė taikliam šaudymui stovint ir Karolis prašovė net 4 kartus. Nemenčinietis 4 km įveikė per 18 min. 07 sek. ir užėmė 3 vietą.

Nikita Romanov jaunimo grupėje 4 km įveikė per 20 min. 03 sek ir finišavo antras. Nikita šaudymą gulint atliko be klaidų ir pirmavo. Šaudyme stovint suklydo kartą ir turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Tai neleido išlaikyti lyderio pozicijos.

Mergaitės 2000-2002 gim. m. grupėje varžėsi 2,5 km distancijoje. Sara Urumova šaudyme gulint suklydo 3 kartus, stovint dar vieną kartą ir finišavo 2 vietoje, atsilikusi nuo nugalėtojos vos 4 sek. Sara 2,5 km įveikė per 15 min. 08 sek. Vaikinų grupėje Romualdas Aleksandrovas 3 km nubėgo per 16 min. 14 sek. ir liko 4 vietoje, šaudykloje prašovęs 6 kartus.

Mergaitės, gimusios 2003-2004 metais, varžėsi 2,5 km distancijoje. Nugalėtoja tapo Vilniaus rajono atstovė Viktorija Augulytė, šaudykloje suklydusi pozicijose gulint ir stovint po 1 kartą. Viktorija greitai bėgo distancijoje ir užėmė 1 vietą su rezultatu 15 min. 03 sek.

Mergaitės, gimusios 2005-2006 m., startavo 2 km distancijoje su šaudymu du kartus gulint. Silvija Karavackaitė šaudykloje suklydo 6 kartus, bet labai greitai bėgo distancijoje ir užėmė 1 vietą su rezultatu 13 min. 16 sek. Vaikinų grupėje Damian Rynkevič iš Nemenčinės 3 km įveikė per 16 min. 39 sek. ir užėmė 6 vietą. Daniel Buchovski liko 7-as, 3 km nubėgęs per 17 min. 58 sek. Dvigubą pergalę šventė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovės mergaičių 2007 gim. m. ir jaunesnių grupėje. Mila Senkevič du kartus šaudant iš pozicijos gulint nuo atramos pataikė į visus taikinius ir nugalėjo 1,5 km nubėgusi per 10 min. 11 sek. Milena Bernatovič šaudykloje suklydo kartą ir užėmė 2 vietą, įveikusi distanciją per 11 min. 34 sek.

Vaikinų, gimusių 2007 m. ir jaunesnių grupėje 1,5 km distancijoje Vitold Bystrickij užėmė 3 vietą su rezultatu 9 min. 28 sek. Vitold Bystryckij šaudykloje suklydo kartą.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus ir linkime pergalių ateityje.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski