Lietuvos mokyklų žaidynių apibendrinimas

Finišavo 2018-2019 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynės. Puikiai Lietuvos kaimo vietovių mokyklų žaidynėse pasirodė Vilniaus rajono atstovai, pirmą kartą Lietuvos mokinių olimpinio festivalio – dabar Mokyklų žaidynių – istorijoje iškovoję 1 vietą!

Didžiausią indėlį į Vilniaus rajono sąskaitą įnešė Mickūnų gimnazijos merginų ir vaikinų stalo tenisininkai, Avižienių gimnazijos tinklininkės, vaikinai iš Rudaminos F. Ruščico gimnazijos futbolo 5×5 varžybose, kurie respublikinėse varžybose iškovojo pirmąsias vietas. Trečią vietą kaimo mokyklų respublikinėse šaškių varžybose užėmė Mickūnų gimnazijos mokiniai. Taip trečią vietą respublikinėse varžybose laimėjo Egliškių šv. J. Bosko gimnazijos tinklininkai. Už nugalėtojų pakylos, ketvirtoje vietoje estafečių varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ liko Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai.

Lietuvos kaimo vietovių mokyklų klasifikacijoje aukščiausią vietą – 18 – užėmė Mickūnų gimnazija, kuri respublikinėse varžybose surinko 439,5 taškų. Rudaminos F. Ruščico gimnazija surinko 416,5 tšk. ir užėmė 20 vietą, Pagirių gimnazija pelnė 169 tšk. ir užėmė 52 vietą, o Rukainių gimnazija surinko 168,0 tšk. ir liko 53 vietoje.

Miestų ir rajonų klasifikacijoje Vilniaus rajonas pelnė 2284,0 taškų ir užėmė 6 vietą. Geriausiai sekėsi tinklininkams iš Egliškių Šv. J. Bosko gimnazijos, stalo tenisininkėms iš Mickūnų, smiginio ir šaudymo sporto atstovams iš Zujūnų gimnazijos, kurie respublikinėse varžybose iškovojo ketvirtąsias vietas.

Lietuvos miestų ir rajonų mokyklų tarpe pagal iškovotus taškus aukščiausiai įkopė Mickūnų gimnazija, kuri pelnė 343,0 tšk. ir užėmė 20 vietą. Zujūnų gimnazija surinko 289,0 tšk. ir užėmė 24 vietą. Surinkę 140,0 tšk. Buivydžių T. Konvickio gimnazijos mokiniai užėmė 48 vietą.

Pradinių klasių grupėje Mickūnų gimnazijos mokiniai užėmė 43 vietą, surinkę 97,0 tšk. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai pelnė 91,5 tšk. ir užėmė 49 vietą. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos sportininkai surinko 53,5 tšk. ir užėmė 76 vietą.

Vilniaus rajono gimnazijų klasifikacijoje susumavus 8 geriausius rezultatus ir respublikinėse varžybose pelnytus taškus pergalę šventė Mickūnų gimnazijos mokiniai, kurie surinko 929,5 tšk. (490,0 tšk rajoninėse varžybose + 440,0 tšk. respublikinėse varžybose). Antrą vietą, surinkę 747,0 tšk. (458,0 + 289,0), užėmė Zujūnų gimnazija. Nemenčinės Gedimino gimnazija pelnė 709,0 tšk. (478,0 + 231,0) ir iškovojo 3 vietą.

Vilniaus rajono mokyklų žaidynių varžybose dažniausiai dalyvavo Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai – 22 kartus. Mickūnų gimnazijos mokiniai į varžybas vyko 15 kartų. Rudaminos „Ryto“ gimnazija varžybose dalyvavo 14 kartų. Po 12 kartų varžybose sudalyvavo mokiniai iš Zujūnų ir Rudaminos F. Ruščico gimnazijos. Nugalėtojais Vilniaus rajono varžybose dažniausiai tapdavo Mickūnų gimnazijos mokiniai – 8 kartus, bei Rudaminos F. Ruščico ir Nemenčinės Gedimino gimnazijų sportininkai – po 4 kartus.

Vilniaus rajono kaimo vietovių mokyklų tarpe, kuriose neturėjo teisės dalyvauti Nemenčinės K. Parčevskio ir Nemenčinės Gedimino gimnazijos, nugalėtojais tapo Mickūnų gimnazijos sportininkai, kurie iš viso surinko 925,5 taškų (486,0 + 439,5). Antrą vietą šioje grupėje užėmė Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai, surinkę 866,5 tšk. (450,0 + 416,5), o trečioje vietoje liko Pagirių gimnazijos atstovai, pelnę 561,0 tšk. (392,0 + 169,0). Ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio 6 kartus stojo Mickūnų gimnazijos mokiniai, 4 kartus pergalę šventė Rudaminos F. Ruščico gimnazijos atstovai, po 2 kartus varžybose laimėtojais tapo Pagirių, Rukainių gimnazijų sportininkai.

Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų tarpe nugalėjo Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai, susumavus 8 geriausius rezultatus ir respublikinėse varžybose pelnytus taškus surinkę 739,0 taškus (410,0 + 329,0). Antrą vietą užėmė Mostiškių mokykla – daugiafunkcis centras su 571,0 tašku (478,093,5), o trečioje vietoje liko Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos sportininkai – 490,0 tšk..

Aktyviausi pagrindinių mokyklų tarpe buvo Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos sportininkai, kurie įvairiose varžybose sudalyvavo 18 kartų. Pakenės Č. Milošo pagrindinė mokyklos mokiniai į varžybas vyko 14 kartų, po 13 kartų varžybose sudalyvavo Šumsko ir Riešės F. Kovalskos pagrindinių mokyklų sportininkai.

Pagrindinių mokyklų varžybose dažniausiai pergalę šventė M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos atstovai, kurie ant aukščiausiojo nugalėtojo pakylos laiptelio stojo 10 kartus. Mostiškių mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai pergalę šventė 4 kartus, o Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos atstovai – 3 kartus.