Diana Tabunowa na Mistrzostwach Europy Juniorów w tenisie stołowym jest jedenastą!

23 sierpnia rozpoczęły się 15. Otwarte Europejskie Mistrzostwa Tenisa Stołowego Mini-Juniorów. Mistrzostwa odbywają się co roku w sierpniu w Schiltigem we Francji.

W dniach 23–25 sierpnia miały miejsce zawody indywidualne w grupach wiekowych 2007 i 2008 roku urodzenia. Ponieważ mistrzostwa były otwarte, uczestniczyli w nich wszyscy najsilniejsi tenisiści europejscy, sportowcy z Japonii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także litewska drużyna juniorów, w skład której weszła Diana Tabunowa (2008 r., szkolniowiec Mark Wajtonis), wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Diana stała się faworytką reprezentacji Litwy i zajęła 11 miejsce w Mistrzostwach Europy, za co otrzymała zaproszenie na turniej „Stiga Masters Minimes”, który odbędzie się w Belgii. W zawodach weźmie udział 14 najsilniejszych tenisistów 2008 roku urodzenia. To fantastyczne osiągnięcie! Jeden z najlepszych wyników w całej historii tenisa stołowego na Litwie.

Początek zawodów na Mistrzostwach Europy dla Diany nie był przychylny: przegrała pierwsze 2 mecze z przedstawicielkami Rumunii 1: 3 i Francji 2: 3. Była bardzo podekscytowana, ponieważ po raz pierwszy musiała grać na dużej arenie z dużą liczbą widzów. Po słabym starcie Diana wygrała 4 razy z kolei, pokonując przedstawicielki Francji, Słowacji, Belgii i Hiszpanii i weszła do pierwszej 32 w fazie playoff. 1\32 Diana wygrała 3-0 z Francją i trafiła do pierwszej szesnastki najlepszych tenisistów. W rywalizacji z  najsilniejszą tenisistką z Japonii – Mao Takimori, późniejszą mistrzynią, Diana przegrała 0: 3. Następnie jednak wygrała w walce z Rumunką 3:1, której przegrała swój pierwszy mecz. W walce o  9-12 miejsce Diana przegrała w zawodach  z Niemką 0: 3, ale pokonała rywalkę z Portugalii 3: 1, co pozwoliło jej zdobyć 11 miejsce w Mistrzostwach Europy.

Szkoleniowiec Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego