Medale biatlonistów z Niemenczyna w biatlonowych zawodach o Puchar miasta Cesis na Łotwie

Biatloniści Litwy, Łotwy i Estonii 7 września w Łotewskim centrum biatlonowym Priekule walczyli o Puchar miasta Cesis w biatlonie. W zawodach startowało 124 biatlonistów i zdobyte medale biatlonistów rejonu Wileńskiego są jeszcze bardziej cenne.

Biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na nartorolkach i mieli do pokonania dystanse 1,5; 6; 8; 10 oraz 12,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30; 40; lub 60 sek. karnych w zależności od grupy wiekowej.

Sara Urumowa w grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur. rywalizowała na dystansie 10 km. Sara na pierwszym strzelaniu pudłowała raz, na drugim strzelaniu stojąc pudłowała trzy razy i zajmowała 4 miejsce. Na kolejnych dwóch strzelaniach nasza biatlonistka popełniła 3 błędy, co nie pozwoliło stanąć na podium. Sara Urumowa 10 km pokonała za 37 min. 30 sek. i zajęła 4 miejsce. W tej samej grupie wiekowej chłopców Romuald Aleksandrow rywalizował na dystansie 12,5 km. Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił jeden błąd, na strzelaniu stojąc także pudłował raz i objął prowadzenie. Na trzecim strzelaniu leżąc Niemenczynianin pomylił się aż 4 razy i zajmował 4 pozycję. Na ostatnim strzelaniu jeszcze dwa strzały były w „mleko”. Romuald Aleksandrow dystans 12,5 km pokonał za 44 min.23 sek. i na mecie zajął 4 miejsce, ustępując do trzeciego zaledwie 17 sek.

W grupie wiekowej dziewcząt 2003-2004 r. ur. na dystansie 8 km startowały Wiktoria Augulyte i Kamile Jakubauskaite. Wiktoria na pierwszym strzelaniu pomyliła się raz i zajmowała 2 miejsce, na drugim strzelaniu stojąc popełniła 2 błędy, jeszcze jeden na trzecim strzelaniu leżąc i jechała na 4 pozycji. Wiktoria szybko pokonała ostatnie 2 kilometry, ale nie udało się odrobić strat i finiszowała na 4 miejscu. Wiktoria Augulyte 8 km pokonała za 29 min. 14 sek. Kamile Jakubauskaite na pierwszym strzelaniu pudłowała 2 razy, na drugim stojąc raz, jeszcze dwa błędy popełniła na trzecim strzelaniu stojąc i na mecie zajęła 6 miejsce, pokonując 8 km za 30 min. 21 sek.

Daniel Buchowski w grupie chłopców 2005-2006 r ur. miał do pokonania 6 km ze strzelaniem dwa razy leżąc. Daniel na strzelaniu popełnił 6 błędów i na mecie zajął 15 miejsce, pokonując 6 km za 25 min. 13 sek.

Bardzo dobrze wystąpiły Miła Sienkiewicz i Milena Bernatowicz w grupie dziewcząt 2007 r. ur. i młodsze na dystansie 1,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z podpórki. Miła na pierwszym strzelaniu popełniła jeden błąd, na drugim strzelaniu pomyliła się 3 razy i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 1,5 km za 9 min. 25 sek. Milena Bernatowicz stanęła na trzecim schodku podium, pokonując dystans za 9 min. 34 sek. Milena pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie, ale na drugim pomyliła się aż 4 razy i dla koleżanki po treningach ustąpiła zaledwie 9 sek.

Następnie odbyły się mini sprinty ze strzelaniem leżąc. Biatloniści mieli do pokonania 800 m. Wiktoria Augulyte z pięciu naboi trafiła do wszystkich tarcz i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 800 m za 2 min. 53 sek. Romuald Aleksandrow szybko wykonał strzelanie trafiając 5 strzałów do 5 tarcz i na mecie był pierwszy, uzyskując najlepszy czas wśród wszystkich startujących.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom oraz życzymy kolejnych sukcesów.