Vilniaus rajono biatlonininkai – I Baltijos biatlono veteranų čempionato nugalėtojai ir prizininkai

Rugsėjo 14-15 dienomis Madonos mieste Latvijoje vyko I Baltijos biatlono veteranų čempionatas, kuriame dalyvavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos biatlonininkai.

Rugsėjo 14 d. biatlonininkai startavo individualioje rungtyje su dviračiais 7,5-12,5 km distancijose su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 40 sek.

Rugsėjo 15 d. biatlonininkai rungtyniavo sprinte su riedslidėmis 5 ir 6 km distancijose. Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai, iškovodami prizines vietas.

Šeštadienį starte individualioje rungtyje su dviračiais Vilniaus rajonui atstovavo tik Marijan Kačanovski 7,5 km distancijoje. Marijanas pirmame šaudyme gulomis suklydo kartą ir pirmavo. Greitai važiavo su dviračiu ir sekančiose trijose šaudymuose padarytos 7 klaidos nesutrukdė nugalėti V-60 grupėje su daugiau nei 4 minučių pranašumu. Marijan Kačanovski 7,5 km nuvažiavo per 41 min. 46,9 sek. Vilnietis Vladas Suslavičius finišavo antras su rezultatu 46 min.37,2 sek. V-30 grupėje nugalėjo vilnietis Algirdas Puišys, 12,5 km įveikęs per 47 min. 21,5 sek. 3 vietą užėmė Igoris Ščekočichinas su rezultatu 52 min. 41,2 sek.

Antrą varžybų dieną, sekmadienį oras visai subjuro – pūtė stiprus gūsingas vėjas, o lietus dar ginklų prišaudymo metu visiškai sumirkė biatlonininkus.

Sprinto starte stojo Viktorija Augulytė, Sara Urumova, Kamilė Jakubauskaitė ir Romualdas Aleksandrovas, kurie varžėsi 2000-2003 gim. m. grupėse ir Marijan Kačanovski. Mergaitės rungtyniavo 5 km su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 75 m baudos ratą.  Sara Urumova pirmame šaudyme gulomis suklydo tik kartą ir važiavo pirma. Antrame šaudyme stovint prašovė dar kartą, greitai įveikė finišo ratą ir nugalėjo su minutės persvara. Sara Urumova 5 km  įveikė per 18 min. 11,2 sek. (2 b. r.) Viktorija Augulytė pirmame šaudyme gulomis suklydo du kartus ir slydo 4 pozicijoje. Antrame šaudyme stovint suklydo  kartą ir pakilo į 2 vietą. Viktorija labai greitai važiavo riedslidėmis paskutinį 1,7 km finišo ratą ir užėmė 2 vietą, įveikusi 6 km per 19 min. 21,5 sek. (3 b. r.) Kamilė Jakubauskaitė pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius ir važiavo antra, antrame šaudyme stovint suklydo du kartus ir  užėmė 5 vietą, 6 km įveikusi per 19 min. 59.4 sek. (2 b. r.)

Romualdas Aleksandrovas startavo 6 km distancijoje vaikinų 2000-2003 gim. m. grupėje. Romualdas gerai pradėjo lenktynes, pirmame šaudyme gulomis suklydo 2 kartus  ir važiavo pirmas su 4 sekundžių persvara. Antrame šaudyme stovint prašovė dar kartą, kas leido nemenčiniečiui įsitvirtinti lyderio  pozicijoje. Romualdas Aleksandrovas labai greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo 1 vietoje, įveikęs 6 km per 18 min. 25,1 sek. (3 b. r.)

Marijan Kačanovski šaudyme gulint suklydo 2 kartus, stovint prašovė tris kartus, bet greitai važiavo riedslidėmis ir nugalėjo savo amžiaus grupėje, 5 km įveikęs per 20 min. 57 sek.