„Europos judumo savaitės“ sporto šventė Nemenčinėje

Rugsėjo 20 d. Nemenčinės miesto seniūnija,  Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla kartu su Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija organizavo akcijos „Europos judumo savaitė“ sporto renginį – dviračių, futbolo ir bėgimo varžybas. Šios tradicinės bėgimo varžybos tapo populiarios  tarp Nemenčinės  moksleivių, bet šiais metais organizatoriai pakeitė sporto šventės formatą atsisakydami bėgimo varžybų skirtinguose distancijose išaiškinant nugalėtojus. Sporto šventė vyko formatu „įveik tam tikrą atstumą einant, bėgant, dviračiu arba aktyviai judėk žaisdamas futbolą“, o visų sporto šventės dalyvių finiše laukė proginiai dalyvio medaliai.

Puikus saulėtas oras, nuotaikinga muzika kėlė nuotaiką šventės dalyviams, o ypač jauniausiems 1-4 klasių bėgimo dalyviams, kurių buvo apie 200. Geras oras pritraukė daugiau nei 350 sportininkų, kurie dalyvavo bėgimo distancijose, futbolo varžybose ir dviračių žygyje. 12.00 val. gimnazijos stadione susirinkusius 1-4 klasių mokinius, auklėtojas, tėvelius ir žiūrovus sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kačanovska Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos šokėjos ritmingu šokiu atidarė sporto šventę. Po to starte stojo apie 200 pradinių klasių mokinių su savo auklėtojomis, kad kartu įveikti distanciją. Jaunatviškas azartas nugalėjo – po starto mokiniai paliko savo auklėtojas, kurios nespėjo palaikyti didėlio bėgimo greičio,  ir stengėsi pirmi būti finiše, kur jų laukė kai kam pirmi gyvenime medaliai.  Po 13.00 valandos sporto šventės estafetę perėmė 5-12 klasių mokiniai. Jie taip pat dalyvavo bėgimo varžybose, dviračių žygyje, o 5-6 klasių Nemenčinės K. Parčevskio ir Gedimino gimnazijų mokiniai sužaidė draugiškas futbolo rungtynes, kuriose daugiau įvarčių pelnė Gedimino gimnazijos mokiniai. Kaip ir pradinukams, visiems vyresniems sporto šventės dalyviams buvo įteikti proginiai medaliai, už kuriuos dėkojame Nemenčinės miesto seniūnijai.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski