„Europejski tydzień aktywności fizycznej” na sportowo w Niemenczynie

W dniu 20 września w Niemenczynie w ramach obchodów „Europejskiego tygodnia aktywności fizycznej” starostwo miasta Niemenczyn wraz ze Szkołą Sportową Samorządu Rejonu Wileńskiego i Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie organizowali tradycyjne święto sportowe dla młodzieży szkolnej, a także zawody w piłce nożnej. W święcie wzięło udział ponad 350 sportowców z Niemenczyna.

Piękna słoneczna pogoda, wesoła muzyka dodawała nastroju zebranym sportowcom, rodzicom, i wychowawcom klas początkowych. Cieszy fakt, że bardzo licznie na zawody stawiła się młodzież 1-4 klas, których było prawie 200 osób. O godzinie 12.00 na stadionie gimnazjum rytmicznym tańcem dziewcząt z Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie rozpoczęło się święto sportowe w ramach obchodów „Europejskiego tygodnia aktywności fizycznej”. W tym roku w zamian biegów na wynik przeprowadzono masowy spacer – bieg, jazdę na rowerach do jeziora Gieła i na nartorolkach, w którym nie było najszybszych i zwycięzców indywidualnie. Zwycięzcami byli wszyscy, kto stanął na starcie i pokonał odpowiedni dystans w zależności od wieku i zdolności fizycznej biegiem, na rowerach czy nartorolkach. Dla klas początkowych z zaplanowanego spaceru razem z wychowawczyniami nie wszystko się „udało”. Hazard i emocje zrobiły swoje, od startu wszyscy masowo pobiegli, zostawiając swoje wychowawczynie, które nie zdążały za swoimi wychowankami. Po pokonaniu dystansu każdy uczestnik święta na mecie otrzymał okolicznościowe medale. Po godzinie 13.00 na starcie stanęli uczniowie klas 5-12, a także rowerzyści, którym zatańczyły dziewczęta, podnosząc nastroje przed startem. Najpierw wystartowali rowerzyści, a jak zniknęli w lesie, na stadionie odbył się start biegaczy. Po pokonaniu dystansu na mecie każdy otrzymał okolicznościowe medale. Równolegle z biegami na boisku do piłki nożnej grali uczniowie klas 5-6 z Gimnazjum im. Giedymina i Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie. Po zakończeniu meczu wszystkim piłkarzom wręczono okolicznościowe medale, a więcej bramek w meczu strzelili piłkarze z Gimnazjum im. Giedymina.

Medale okolicznościowe dla wszystkich uczestników święta ufundowało starostwo miasta Niemenczyn.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego