Milena Bernatowicz i Miła Sienkiewicz na podium Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie

21 września w Ignalinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy w narciarstwie. Zawodnicy rywalizowali na nartorolkach w trzech grupach wiekowych i mieli do pokonania od 7,5 do 2 km stylem klasycznym. W grupie dziewcząt 2006 r ur. i młodsze bardzo dobrze wystąpiły wychowanki Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Milena Bernatowicz i Miła Sienkiewicz, zajmując 1 i 2 miejsca na podium na dystansie 2 km.

Miła startowała pierwsza. Po pokonaniu 800 m upadła na asfalcie, tracąc sekundy, ale nie doznała poważnych obrażeń i kontynuowała walkę o miejsce na podium. Startująca za nią Milena w tym momencie zbliżyła się do koleżanki po treningach i po pokonaniu pierwszego kilometra prowadziła. Drugi kilometr pojechała jeszcze szybciej, wyprzedzając Miłę i na mecie zajęła 1 miejsce. Milena Bernatowicz 2 km pokonała za 9 min. 18 sek., zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie. Miła Sienkiewicz dystans pokonała za 10 min. 07 sek. i zdobyła srebrny medal.

28 września w Oniksztach narciarze będą rywalizować o medale stylem łyżwowym i mam nadzieję, że powtórzą sukces z Ignaliny.