Trys Vilniaus rajono atstovų medaliai Latvijos ir Lietuvos biatlono čempionate Latvijoje

Rugsėjo 28-29 d. Smeceressils biatlono centre Madonoje vyko Latvijos ir Lietuvos vasaros biatlono čempionatas, kuriame gerai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, iškovodami medalius.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį reikėjo įveikti 150 m baudos ratą. Geriausiai sekėsi Viktorijai Augulytei mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje 6 km distancijoje. Viktorija pirmame šaudyme pataikė į keturis taikinius ir važiavo antra. Antrame šaudyme stovint irgi suklydo kartą ir išsiveržė į priekį. Viktorija, greitai įveikusi paskutinį 2 km ratą, finišavo pirma. Viktorija Augulytė 6 km distanciją įveikė per 20 min. 40,0 sek. ir iškovojo Latvijos ir Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medalį.

Sara Urumova  merginų 2000-2001 gim. m. grupėje irgi turėjo įveikti 6 km distanciją. Sara šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir važiavo pirmoje vietoje, tačiau šaudyme stovint stiprus vėjas sutrukdė taikliam šaudymui – Sara suklydo net 5 kartus ir finišavo 5 vietoje. Sara Urumova 6 km įveikė per 21 min. 49,9 sek.

Romualdas Aleksandrovas varžėsi 8 km distancijoje. Romualdas šaudyme gulit pataikė į tris taikinius ir važiavo antras. Pučiant stipriam vėjui stovint prašovė 5 kartus ir važiavo septintoje pozicijoje. Romualdas Aleksandrovas distancijoje užtrūko 23 min. 53,0 sek.  ir užėmė 7 vietą. Nikita Romanovas jaunimo grupėje varžėsi 10 km distancijoje. Nikita greitai važiavo riedslidėmis, bet pirmame šaudyme gulint prašovė 4 kartus ir buvo 9 pozicijoje, antrame šaudyme stovint suklydo 3 kartus ir finišavo 7 vietoje, 10 km įveikęs per 29 min. 39,6 sek.

Karol Dombrovski vyrų grupėje turėjo įveikti 10 km. Karol pirmame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir važiavo 2 vietoje. Antrame šaudyme stovint klydo 2 kartus, greitai įveikė paskutinį 2 km finišo ratą ir užėmė 2 vietą, iškovodamas Latvijos ir Lietuvos vasaros biatlono čempionato sidabro medalį.

Romuald Noreika vyrų M-50 grupėje varžėsi 6 km distancijoje. Romualdas pirmame šaudyme gulint suklydo 3 kartus. Antrame šaudyme stovint klydo keturis kartus ir finišavo 3 vietoje, įveikęs 6 km per 23 min. 04,5 sek.

Marijan Kačanovski vyrų M-60 grupėje irgi turėjo įveikti 6 km distanciją. Marijan šaudyme gulint ir stovint klydo po du kartus ir nugalėjo M-60 grupėje su, 6 km įveikęs per 20 min. 27,8 sek.

Rugsėjo 29 dieną biatlonininkai varžėsi bendro starto rungtyje su šaudymu du kartus gulint + du kartus stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Viktorija Augulytė ir Sara Urumova turėjo  įveikti 5 x 1,7 km. Viktorija greitai važiavo riedslidėmis, pirmame šaudyme gulint šaudė be klaidų ir pirmavo. Antrame šaudyme V. Augulytė pataikė į visus taikinius ir padidino pranašumą prieš Latvijos biatlonininkę. Viktorija trečiame šaudyme stovint suklydo kartą, o paskutiniame visi šūviai pataikė į taikinius ir, įveikusi paskutinį 1,7 km ratą, mūsų sportininkė finišavo 1 vietoje mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje. Viktorija Augulytė 8,5 km įveikė per 30 min. 05,8 sek. ir pasidabino Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų aukso medaliais.

Sara Urumova startavo mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje. Pirmame šaudyme šaudė be klaidų ir pirmavo, tačiau antrame šaudyme gulomis suklydo 2 kartus. Šaudyme stovint padarė dar 3 klaidas ir važiavo 4 vietoje. Paskutinį šaudymą stovint Sara atliko greitai ir taikliai, kas leido pakilti į 3 vietą. Sara Urumova greitai įveikė finišo ratą ir užėmė 3 vietą, iškovodama Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų bronzos medalius.

Romualdas Aleksandrovas šioje vaikinų amžiaus grupėje irgi iškovojo Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų bronzos medalius. Romualdas labai greitai važiavo riedslidėmis, bet šaudyme gulint suklydo 3 kartus ir važiavo šeštas. Sekančiose trijose ugnies linijose Romualdas suklydo tik du kartus ir pakilo į 3 vietą, kurią išsaugojo finiše. Romualdas Aleksandrovas 10 km įveikė per 30 min. 38,2 sek., iškovodamas Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų bronzos medalius. Nikita Romanovas jaunimo grupėje liko šalia nugalėtojų pakylos, iškovodamas 4 vietą 15 km distancijoje. Nikita 15 km nuotolį įveikė per 44 min. 39,5 sek., šaudykloje suklydo 7 kartus ir turėjo papildomai nuvažiuoti 1050 metrų.

Karol Dombrovski pirmame šaudyme gulint šaudė be klaidų ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint ir trečiame stovint klydo po du kartus ir važiavo antras. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo kartą, greitai įveikė 2,5 km finišo ratą ir užėmė 3 vietą, iškovodamas Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų bronzos medalius. Karol Dombrovski 15 km įveikė per 42 min. 07 sek.

Veteranai varžėsi 8,5 km distancijoje. Romualdas Noreika M-50 grupėje užėmė 2 vietą, šaudykloje suklydęs 9 kartus ir distanciją įveikęs per 23 min. 04,5 sek. Marijan Kačanovski labai greitai važiavo riedslidėmis ir buvo greičiausias tarp visų veteranų, 8,5 km įveikęs per 20 min. 52,9 sek. ir šaudykloje klydęs 8 kartus.