Udany start biatlonistów rejonu Wileńskiego na biatlonowym zawodach o Puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny

12 października w Ignalinie odbyły się zawody o Puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny, w których bardzo dobrze startowali wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, sześciokrotnie stając na podium. Pogoda nie była łaskawa biatlonistom, padał deszcz i wiał silny wiatr, przeszkadzając celnemu strzelaniu, a najbardziej w pozycji stojąc. Biatloniści rywalizowali w sprincie na nartorolkach ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości.

Pierwszy na starcie sprintu 7,5 km w grupie wiekowej chłopców 2001-2002 r. ur. stanął Romuald Aleksandrow. Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i jechał na drugiej pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc porywisty wiatr przeszkodził celnemu strzelaniu i Romuald musiał pokonać 3 karne rundy. Niemenczynianin szybko pokonał dodatkowe 450 m dystansu, ostatnie 2,5 km do mety i finiszował drugi. Romuald Aleksandrow 7,5 km pokonał za 26 min. 11 sek.

Sara Urumowa i Wiktoria Augulyte miały do pokonania 6 km. Sara rywalizowała w grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur. Sara na strzelaniu leżąc popełniła 3 błędy i zajmowała 2 pozycję, strzelając stojąc przy silnym porywistym wietrze popełniła aż 4 błędy. Sara Urumowa bardzo szybko jechała na nartorolkach i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 6 km za 22 min. 12 sek. Wiktoria Augulyte rywalizowała w grupie dziewcząt 2003-2004 r. ur. Wiktoria pierwsze strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie i prowadziła, ale na drugim strzelaniu stojąc popełniła 2 błędy i po pokonaniu dodatkowych 300 m dystansu jechała na 2 pozycji. Wiktoria Augulyte szybko pokonała ostatnie 2 km i zajęła 2 miejsce, pokonując 6 km za 23 min. 41 sek.

Sylwia Karawackaite w grupie dziewcząt 2005-2006 r. ur. miała do pokonania 3 km ze strzelaniem dwa razy leżąc. Sylwia na pierwszym strzelaniu pudłowała 3 razy, ale bardzo szybko jechała na nartorolkach i zajmowała 1 miejsce. Na drugim strzelaniu trafiła do 4 tarcz i prowadziła z 2-minutową przewagą. Sylwia Karawackaite 3 km pokonała za 12 min. 20 sek. i zdobyła puchar za 1 miejsce.

Milena Bernatowicz i Witold Bystrycki rywalizowali na dystansie 2,5 km w grupie biatlonistów 2008 r. ur. i młodsi. Milena na pierwszym strzelaniu pudłowała raz i wyszła na prowadzenie, na drugim strzelaniu leżąc także popełniła jeden błąd i prowadziła z ponad 4-minutową przewagą. Milena Bernatowicz 2,5 km pokonała za 10 min. 27 sek., zdobywając puchar za 1 miejsce. Witold Bystrycki na pierwszym strzelaniu popełnił 4 błędy i zajmował 2 miejsce, ale na drugim strzelaniu zaciął się karabin i nasz zawodnik nie mógł wykonać strzelanie i było zaliczono 5 błędów. Witold Bystrycki nie dał się za przegraną, bardzo szybko pokonał ostatni krąg i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując 2,5 km za 13 min. 58 sek. Tym startem biatloniści zakończyli letnio-jesienną rywalizację i rozpoczynają przygotowanie do startów zimą na nartach.

Gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym oraz życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Marian Kaczanowski
Dyrektor Szkoły Sportowej