„Mes už švarų sportą“ – Lietuvos antidopingo švietimo ir prevencijos mokymai Nemenčinėje

Spalio 18 d Lietuvos antidopingo agentūra kartu su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla Nemenčinėje organizavo švietimo ir prevencijos mokymus „Mes už švarų sportą“. Pasaulinės antidopingo agentūros nurodymu sportininkai ir treneriai, atstovaujantys šaliai įvairiose oficialiose sporto varžybose, turi turėti Antidopingo švietimo sertifikatą. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos sportininkai lengvosios atletikos, biatlono, slidinėjimo, žolės riedulio ir stalo teniso sporto šakose atstovauja Lietuvai oficialiose varžybose ir antidopingo agentūrai pasiūlė organizuoti mokymus, kuriose dalyvavo ir būsimi Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos abiturientai.

Lektorė, ilgametė Lietuvos krepšinio moterų rinktinės narė Rima Valentienė sportininkus ir mokinius supažindino su švaraus sporto taisyklėmis, uždraustų preparatų naudojimo žala ir pasekmėmis organizmui. Demonstravo skaidres, filmukus su žinomų Lietuvos sportininkų Virgilijaus Aleknos, Lauros Asadauskaitės, Edvino Krungolco komentarais. Supažindino su uždraustais preparatais, kokiais būdais jie gali patekti į mūsų šalį ir kaip sportininkams reikia saugotis, kad per nežinojimą nepavartotų uždrausto preparato. Kaip paaiškėjo net aspirinas, gydantis nuo peršalimo ar karščiavimo, gali būti traktuotas kaip dopingas, nes sudėtyje yra uždrausta medžiaga. Taip pat lektorė supažindino su mėginių iš sportininko paėmimo procedūra ir tyrimų tikrinimų, kokios yra administracinės ir finansinės nuobaudos už draudžiamų medžiagų naudojimą ir laikymą.

Mokymai buvo įdomūs ir išsamūs, mokymo metu lektorė ir mokiniai aktyviai bendravo, išklausius įvairias mokymo temas atsakinėjo į klausimus, o už teisingus atsakymus gavo prizus.

Pasibaigus mokymams anketoje mokymų dalyviai atsakė į klausimus ir gavo Antidopingo agentūros švietimo sertifikatus.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski