Pasaulio jaunimo biatlono taurės varžybų 2 etapas Italijoje

Gruodžio 18 dieną Italijos biatlono centre Martell – Val Martello vyko Pasaulio jaunimo biatlono taurės 2 etapo varžybų estafečių rungtys.

Trečiadienį biatlonininkai varžėsi mišrių vienetų (single mix relay) ir mišrių estafečių varžybose. Vienetų estafečių rungtyje startavo Gytis Mikoliūnas ir nemenčinietė Kamilė Jakubauskaitė. Startuojant aukštikalnėse 1800m virš jūros lygio mūsų sportininkams buvo sunku adaptuotis. Tai atsispindėjo šaudyme – teko sukti 8 baudos ratus, kas neleido užimti aukštos vietos ir mūsų estafetė liko 21 vietoje tarp 26 startavusiųjų.

Mišrių estafečių varžybose startavo trys Vilniaus rajono savivaldybės atstovai: Sara Urumova, Viktorija Augulytė, Nikita Romanov ir Anykščių atstovas Linas Banys. Pirmoje pamainoje startavęs Linas šaudykloje pataikė į visus taikinius ir estafetę Nikitai Romanovui perdavė 11 vietoje. Nikita greitai slydo distancijoje, šaudymą atliko be klaidų ir į trečią pamainą palydėjo Sarą Urumovą 10 vietoje. Sara šaudymą atliko be klaidų ir į paskutinę pamainą išlydėjo Viktoriją Augulytę 11 vietoje. Viktorija šaudant gulomis penkiais šūviais uždarė 5 taikinius, o šaudyme stovint panaudojo 3 papildomus šovinius ir įveikus paskutinį 2,5 km ratą finišavo 12 vietoje. Lietuvos estafetė 30 km distanciją įveikė per 1 val. 51 min. 59,2 sek. Nugalėjo Prancūzijos atstovai su rezultatu 1 val. 34 min. 27,0 sek.

Penktadienį vyko sprinto varžybos 7,5 ir 10 km distancijose su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Varžybose startavo 5 Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai. Viktorija Augulytė, Sara Urumova ir Kamilė Jakubauskaitė startavo 7,5 km distancijoje. Viktorija Augulytė gerai tvarkėsi šaudykloje, šaudyme gulomis pataikė į visus 5 taikinius. Stovint suklydo tik kartą ir finišo liniją kirto 73 vietoje tarp 104 startavusių biatlonininkių. Viktorija 7,5 km įveikė per 33 min. 22,2 sek. Kamilė Jakubauskaitė šaudyme gulint ir stovint suklydo po kartą ir turėjo įveikti papildomai 300 m distancijos. Kamilė užėmė 86 vietą su rezultatu 36 min. 29,2 sek. Sara Urumova pirmame šaudyme gulomis suklydo du kartus, antrame šaudyme stovint nepataikė į vieną taikinį ir užėmė 66 vietą, užtrūkusi distancijoje 31 min. 38,1 sek.

Vaikinai rungtyniavo 10 km distancijoje. Nikita Romanovas greitai slydo slidėmis. Pirmame šaudyme gulint suklydo net tris kartus. Antrame šaudyme stovint pataikė į keturis taikinius ir turėjo iš viso įveikti 4 x 150 m baudos ratus. Nikita greitai įveikė paskutinį ratą, aplenkė kelis varžovus ir finišavo 60 vietoje tarp 128 startavusių. Nikita Romanov 10 km įveikė per 32 min. 01,3 sek. Antras Vilniaus rajono atstovas Romualdas Aleksandrovas šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius, šaudyme stovint suklydo 2 kartus ir užėmė 64 vietą, užtrūkęs distancijoje 32 min. 27,0 sek. Linas Banys užėmė 26 vietą su rezultatu 29 min. 35,4 sek. Gytis Mikoliūnas finišavo 67 su rezultatu 32 min. 38,2 sek., o Darius Dinda liko 91, distancijoje užtrūkęs 35 min. 39,0 sek.

Gruodžio 27-28 dienomis mūsų biatlonininkai startuos Lietuvos biatlono čempionate Estijos mieste Otepaa, kur šeimininkai turi paruošę distanciją iš praeitų metų sniego.