Kolejne starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na zawodach Młodzieżowego Biatlonowego Pucharu Świata w Słowenii

14 grudnia podczas Młodzieżowego Pucharu Świata w biatlonie odbyły się zawody w sprincie na dystansie 7,5 km i 10 km. W zawodach wzięli udział 5 przedstawicieli Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Biatloniści rywalizowali na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów długości.

Na starcie stanęło 140 biatlonistów z 36 państw świata, wśród nich dwóch przedstawicieli Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow. Nikita dobrze ślizgnął na nartach, po pokonaniu 2 kręgów po 2,5 km na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił błąd i zajmował 66 miejsce ze stratą do lidera 1 min. 36 sek. Na drugim strzelaniu stojąc nasz biatlonista ostatnim strzałem nie trafił do tarczy i ślizgnął na 56 pozycji ze stratą 2 min. 47 sek. Na ostatnim okrążeniu do mety, zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji, zachował wysoką szybkość na dystansi i na mecie zajął 57 miejsce wśród 140 startujących. Nikita Romanow 10 km pokonał za 32 min. 01,3 sek.

Romuald Aleksandrow na strzelaniu leżąc pomylił się raz. Na strzelaniu stojąc pomylił się 3 razy, dystans 10 km pokonał za 35 min. 48,6 sek. i zajął 94 miejsce.

Dziewczęta startowały na dystansie 7,5 km. Na starcie stanęły Wiktoria Augulyte, Sara Urumowa oraz Kamile Jakubauskaite. Wiktoria Augulyte dobrze radziła na strzelnicy, strzelanie leżąc i stojąc wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 88 miejsce wśród 120 startujących, pokonując 7,5 km za 33 min. 41,4 sek.

Sara Urumowa podczas pierwszej wizyty na strzelnicy strzelając leżąc pudłowała raz, drugie strzelanie stojąc wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 84 miejsce, pokonując dystans za 33 min. 03,2 sek.

Kamile Jakubauskaite, po raz pierwszy biorąca udział w tak wysokiej rangi zawodach, poradziła z emocjami, na dwóch strzelaniach była bezbłędna i na mecie zajęła 105 miejsce z wynikiem 37 min. 12,9 sek.

W niedzielę odbyły się zawody w sztafetach pojedynczych (single mix relay) i mieszanych. W pojedynczej sztafecie honoru Litwy bronili przedstawiciele Wileńszczyzny, rodzeństwo Romanowych, Wiktoria i Nikita. Na pierwszej zmianie ślizgnęła Wiktoria, potem Nikita, następnie ponownie Wiktoria i znów Nikita. Na 8 strzelaniach nasi biatloniści popełnili jeden błąd i na mecie zostali skwalifikowani na 20 pozycji wśród 29 startujących państw.

20 miejsce także zajęła sztafeta mieszana składająca się z trzech biatlonistów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa, Kamile Jakubauskaite, Romuald Aleksandrow i przedstawiciela Onikszt Gytisa Mikoliunasa.

Po pierwszej edycji Młodzieżowego Pucharu Świata w biatlonie dziewczęta zajmują 19 miejsce, a chłopcy 17 wśród 36 państw świata.

W dniach 18-21 grudnia nasi biatloniści wystąpią we włoskim Martell – Val Martello w 2 edycji Pucharu Świata.