Rejon wileński ma złoto i brąz!

6 grudnia 2019 r. w Solecznikach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w tenisie stołowym wśród rejonów Litwy oraz miast Olity i Kłajpedy.

W mistrzostwach uczestniczyli tenisiści 2006 roku urodzenia i młodsi, ogółem 10 drużyn dziewczęcych i 10 drużyn chłopięcych. Honor rejonu wileńskiego w drużynie dziewczęcej broniły: Diana Tabunowa. Agnieszka Rackiewicz, Wiktoria Nainaite. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn. Tenisistki rejonu wileńskiego pokonały drużynę z Janiszek (3:1), drużynę z Lazdijai (3: 0), drużynę z Szyrwint (3: 0) oraz drużynę z Wiłkomierza (3: 0). W ćwierćfinale wygrały z drużyną z Olity (3:2). Natomiast w finale pokonały drużynę z Solecznik (3:0) i zdobyły pierwsze miejsce.

Drużyna chłopców, którą reprezentowali Edwin Prystawko, Ernest Urbanowicz i Sebastian Stefanowicz zajęła 3 miejsce.

Szkoleniowiec tenisa stołowego
Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego