Sėkmingi Vilniaus rajono biatlonininkų startai Lietuvos biatlono čempionate Estijoje

Gruodžio 27-28 dienomis Estijos biatlono centre Otepaa vyko Lietuvos ir Estijos biatlono čempionatai, kuriose dalyvavo apie 200 biatlonininkų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Nesant sniego Lietuvoje ir Latvijoje eilinį kartą Lietuvos čempionatas vyko už šalies ribų. Estai sugebėjo išlaikyti praeitų metų sniegą, kurio užteko parengti slidinėjimui 1,3 km ratą varžyboms. Lietuvos biatlono čempionate labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai, atsistodami ant nugalėtojų pakylos savo amžiaus grupėse.

Penktadienį biatlonininkai varžėsi individualiose lenktynėse su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 30 arba 45 baudos sekundes. Viktorija Augulytė ir Kamilė Jakubauskaitė mergaičių 2003-2004 gim. metų grupėje užėmė pirmas dvi vietas Lietuvos biatlonininkių tarpe. Viktorija pirmame šaudyme gulint suklydo kartą, antrame stovint du kartus, trečią ir ketvirtą šaudymą atliko taikliai ir Estijos biatlono čempionate užėmė 3 vietą, 7,8 km įveikusi per 34 min. 41,7 sek. ir atsilikusi nuo nugalėtojos vos 18 sek. Kamilė Jakubauskaitė keturiose ugnies linijose suklydo 5 kartus ir tarp visų startavusių biatlonininkių užėmė 4 vietą, distancijoje užtrūkusi 35 min. 41,0 sek.

Sara Urumova merginų 2001-2002 gim. m. grupėje irgi varžėsi 7,8 km distancijoje ir buvo stipriausia iš Lietuvos atstovių. Sara šaudykloje suklydo 10 kartų, 7,8 km įveikė per 37 min. 07,3 sek. ir visų biatlonininkių tarpe užėmė 8 vietą.

Romualdas Aleksandrovas šioje amžiaus vaikinų grupėje 9,1 km distancijoje finišavo 5 vietoje Open kategorijoje ir buvo pirmas tarp Lietuvos biatlonininkų. Romualdas keturiose ugnies linijose suklydo 8 kartus, įveikęs 9,1 km per 33 min. 56,3 sek.

Silvija Karavackaitė mergaičių 2005-2006 gim. m. grupėje buvo stipriausia mūsų šalies biatlonininkių tarpe, 3,6 km įveikusi per 21 min. 10,3 sek.

Nemenčinietis Romuald Noreika veteranų M-50 grupėje tapo nugalėtoju 7,8 km distancijoje. Romuald šaudykloje suklydo 6 kartus, distanciją įveikęs per 29 min. 29.5 sek.

Šeštadienį biatlonininkai startavo sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 100 arba 150 m baudos ratą. Situacija palyginus su individualia rungtimi nepasikeitė – visi Vilniaus rajono biatlonininkai pasekė geriausius rezultatus Lietuvos biatlonininkų tarpe. Viktorija Augulytė šaudyme gulint ir stovint pataikė į visus taikinius, 5,2 km įveikė per 19 min. 19,2 sek. ir finišavo antra tarp visų startavusių. Kamilė Jakubauskaitė šaudyme gulint ir stovint suklydo po kartą, distancijoje užtrūko 21 min. 27.3 sek.

Sara Urumova šaudyme gulint suklydo kartą, stovint du kartus ir Open kategorijoje užėmė 6 vietą su rezultatu 20 min. 05,7 sek.

Romualdas Aleksandrovas vaikinų grupėje 6,5 km įveikė per 20 min. 25,5 sek., šaudyme suklydęs po du kartus, ir bendroje įskaitoje liko penktas.

Silvija Karavackaitė šaudyme suklydo 6 kartus, 2,7 km distancijoje užtrūko 12 min. 52,3 sek. ir finišavo dvylikta Open kategorijoje.

Romuald Noreika nugalėjo vyrų M-50 grupėje 5,2 km distancijoje. Romuald šaudymą gulint atliko taikliai, šaudyme stovint suklydo kartą, distanciją įveikė per 18 min. 32,8 sek.

Sveikiname mūsų biatlonininkus ir linkime gerų startų.