Udany start biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Estonii

W dniach 27-28 grudnia w estońskim biatlonowym centrum Otepaa zebrali się najsilniejsi biatloniści Litwy, Estonii i Łotwy, aby zawodami Mistrzostw Litwy i Estonii w biatlonie rozpocząć sezon zimowy 2019-2020.

Z powodu braku śniegu na Litwie po raz kolejny biatloniści rywalizowali w Estonii. W zawodach dobrze wystąpili sportowcy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, stając na podium w poszczególnych grupach wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 karnych sekund. Bardzo dobrze w grupie wiekowej dziewcząt 2003-2004 r. ur. wystąpiły Wiktoria Augulyte i Kamile Jakubauskaite, zajmując 1 i 2 miejsca wśród biatlonistów Litwy i odpowiednio 3 i 4 wśród wszystkich startujących. Wiktoria na pierwszym strzelaniu pudłowała raz, na drugim dwa razy, trzecie i czwarte strzelania wykonała bezbłędnie, pokonując 7,8 km za 34 min. 41,7 sek. Kamila dystans pokonała za 35 min. 41,0 sek., na strzelnicy popełniając 5 błędów.

Romuald Aleksandrow także był pierwszy wśród biatlonistów Litwy i zajął 5 miejsce wśród wszystkich startujących w grupie chłopców 2001-2002 r. ur. Romuald na 4 strzelaniach popełnił 8 błędów, 9,1 km pokonując za 33 min. 56,3 sek.

Sara Urumowa także była najlepszą w tej samej grupie wiekowej wśród dziewcząt na dystancsie 7,8 km. Sara na strzelnicy popełniła 10 błędów, dystans pokonując za 37 min. 07,3 sek.

Sylwia Karawackaite w grupie dziewcząt 2005-2006 r. ur. zajęła pierwsze miejsce wśród biatlonistów Litwy, pokonując 3,6 km za 21 min. 10,3 sek.

Romuald Noreika w kategorii M-50 zajął 1 miejsce, pokonując 7,8 km za 29 min. 29,5 sek., na czterech strzelaniach popełniając 6 błędów.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 100 lub 150 m. Romuald Aleksandrow startował w grupie chłopców 2001-2002 r. ur. na dystansie 6,5 km. Romuald bardzo szybko pokonał pierwsze 2,6 km, ale strzelając leżąc popełnił 2 błędy i ślizgnął na 6 pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc pudłował dwa razy, bardzo szybko pokonał ostatnie 1,3 km do mety i na mecie uzyskał 5 wynik wśród wszystkich startujących i 1 wśród biatlonistów Litwy. Romuald Aleksandrow 6,5 km pokonał za 20 min. 25,5 sek.

Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 5,2 km. Sara na strzelaniu leżąc popełniła 1 błąd, dwa razy pomyliła się na strzelaniu stojąc i po pokonaniu dodatkowych 450 m dystansu na mecie zajęła 6 miejsce w kategorii Open z czasem 20 min. 05,7 sek. i 1 miejsce wśród biatlonistek Litwy.

Wiktoria Augulyte i Kamile Jakubauskaite także startowały na dystansie 5,2 km na w grupie dziewcząt 2003-2004 r. ur. Wiktoria bardzo szybko pokonała pierwszy krąg, pierwsze strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie i objęła prowadzenie. Na drugim strzelaniu leżąc trafiła do 5 tarcz i zajmowała drugą pozycję. Wiktoria szybko pokonała ostatni krąg do mety i zwyciężyła, zdobywając złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie, pokonując 5,2 km za 19 min. 19,2 sek. i uzyskując 2 wynik w kategorii Open. Kamile Jakubauskaite 5,2 km pokonała za 21 min. 27,3 sek. i zajęła 2 miejsce wśród biatlonistek Litwy i 8 w kategorii Open.

Sylwia Karawackaite była najlepszą z Litwy na dystansie 2,7 km, popełniając 6 błędów na strzelnicy i pokonując dystans za 12 min. 52,3 sek. w grupie dziewcząt 2005-2006 r. ur.

Niemenczynianin Romuald Noreika zwyciężył w grupie weteranów M-50, pokonując 5,2 km za 18 min. 32,8 sek. Romuald strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie, a strzelając stojąc pomylił się raz.

Gratulujemy naszym biatlonistom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego