36 miejsce Karola Dąbrowskiego na Biatlonowym Pucharze Świata w niemieckim Oberhofie

10 stycznia w Biatlonowym Centrum Oberhof w Niemczech najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na 10 km 4 edycji Pucharu Świata w biatlonie. Na starcie stanęło 110 biatlonistów. Z powodu bezśnieżnej i ciepłej zimy organizatorowie mieli problem ze śniegiem i nie mogli wytyczyć odpowiedni krąg długości 3,3 km i biatloniści musieli pokonywać po kilka mniejszych kręgów.

W Oberhofie bardzo dobrze wystąpił przedstawiciel Rejonu Wileńskiego Karol Dąbrowski.  Karol bardzo szybko pokonał pierwsze 3,3 km. Na pierwszym strzelaniu leżąc był bezbłędny i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 14 pozycji ze stratą 23,7 sek. Drugie strzelanie stojąc Niemenczynianin wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na ostatnie 3,3 km do mety wyślizgnął na 36 pozycji, tracąc do lidera 1 min. 40 sek. Karol dobrze ślizgnął na podbiegach i na mecie zajął 36 miejsce, pokonując 10 km za 27 min. 46,4 sek. Karol zdobył pierwsze punkty do generalnej klasyfikacji w tym roku, które otrzymuje 40 najlepszych biatlonistów w każdym wyścigu, uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie. Vytautas Strolia zajął 20 miejsce z wynikiem 27 min. 17,4 sek. a Linas Banys finiszował na 104 pozycjiб pokonując 10 km za 30 min. 20,2 sek.

W sobotę biatloniści startowali w sztafecie 4 x 7,5 km. W sztafecie Litwy startującym był Karol Dąbrowski, który strzelanie leżąc i stojąc wykonał bezbłędnie i sztafetę przekazał dla Tomasa Kaukenasa na 20 pozycji. Tomas strzelał bezbłędnie i na trzecią zmianę wyprawił Vytautasa Strolę na 23 pozycji. Vytautas dobrze radził na strzelnicy i swoją zmianę przekazał na 20 pozycji. Linas Banys na strzelaniu stojąc zarobił 3 karne kręgi, ale na mecie zachował 20 miejsce wśród 26 startujących. Sztafeta Litwy 30 km pokonała za 1 godz. 26 min. 10,9 sek.

Drugi przedstawiciel Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow startował w słowackim Osrblie na Pucharze Europy w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km. Nikita na pierwszym strzelaniu popełnił jeden błąd, kolejne trzy strzelania wykonał bezbłędnie i na mecie zajął 71 miejsce wśród 99 startujących, pokonując 15 km za 44 min. 37,6 sek. Maksim Fomin zajął 66 miejsce, pokonując dystans za 44 min. 25,5 sek., a Lukas Jakeliunas finiszował 79 z wynikiem 45 min. 38,6 sek.

Pozdrawiamy Karola i życzymy kolejnych sukcesów.