Vilniaus rajono biatlonininkų startai 3 Jaunimo Olimpinėse Žaidynėse Šveicarijoje

Sausio 7-22 dienomis Šveicarijos mieste Lozana vyksta III Jaunimo Olimpinės Žaidynės,  kuriuose dalyvauja 1872 sportininkai iš 79 šalių. Olimpinėse žaidynėse dalyvauja 15 Lietuvos atstovų, tarp kurių ir Vilniaus rajono biatlonininkės Viktorija Augulytė, Kamilė Jakubauskaitė bei Lietuvos biatlonininkų treneris Marijan Kačanovski.

Sausio 7 d. Lietuvos delegacija susirinko Vilniaus oro uoste, kur buvo išlydėta į Lozaną. Vilniaus oro uoste susirinko sportininkai, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sporto federacijų atstovai, tėvai ir artimieji. Palydėdama į kelionę komiteto prezidentė linkėjo geros kelionės, sėkmingų startų ir geros nuotaikos. „Nugalėkite save, parodykite ką mokate ir ką galite, kad galime aukštai iškėlę nešti Lietuvos vėliavą ir žiemos olimpinėse žaidynėse“ – linkėjo LTOK prezidente. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris T. Daukantas palinkėjo kiekvienam būti savo sporto šakos „rūta meilutytė“ siekti to ir būtinai pavyks.

Apie pietus išskridome į Varšuvą, pavakary į Ženevą ir toliau traukiniu tęsėme kelionę į Lozaną. Iš ten autobusu keliavome į olimpinį kaimelį, praėjome akreditaciją ir apie 24.00 val. buvome kambariuose. Iš ryto jau turėjome vykti išmėginti biatlono trasas į Les Tuffes Nordic centrą Prancūzijoje, kuris nuo olimpinio kaimelio nutolęs 70 km. Sausio 9 d. vakare Lozanos ledo arenoje vyko 3 Jaunimo Olimpinių žiemos žaidynių atidarymas. Sportininkus pasitiko pilnos žiūrovų tribūnos. Organizatoriai parengė puikią atidarymo ceremonijos programą, kuri paliko įspūdį kaip jaunimui, žiūrovams, taip ir šalių olimpinių delegacijų misijų vadovams ir treneriams. Sveikinimo žodį tarė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

Sausio 11 d. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinės Viktorija Augulytė ir Kamilė Jakubauskaitė 10 km individualia rungtimi pradėjo varžybas olimpiadoje. Biatlono trasos driekėsi 1100 m aukštyje virš jūros lygio. Tai sudarė papildomų sunkumų sportininkams – jiems trūko deguonies. Varžybų dieną stiprūs vėjo gūsiai trūkdė taikliam biatlonininkų šaudymui, ko neišvengė ir Lietuvos atstovai. Patikima snaiperė Viktorija Augulytė pirmame šaudyme gulomis suklydo net tris kartus, antrame stovint dar du sykius, trečiame šaudyme gulint ir ketvirtame stovint klydo po kartą ir finišavo 76 vietoje tarp 97 startavusių, 10 km įveikusi per 43 min. 46,9 sek. Kamilė Jakubauskaitė šaudyme gulomis suklydo kartą, stovint du kartus, trečią šaudymą gulomis atliko be klaidų. Paskutiniame šaudyme stovint prašovė du kartus ir finišavo 76, distancijoje užtrūkusi 43 min. 30,2 sek.

Sekmadienį vyko mišrių vienetų estafečių varžybos. Lietuvai atstovavo Viktorija Augulytė ir Darius Dinda, kurie turėjo įveikti du kartus po 3 km su šaudymu gulint ir stovint, kur už netaiklų šūvį laukė 75 m baudos rato įveikimas. Viktorija pirmoje pamainoje šaudymą gulint ir stovint atliko taikliai ir perdavė estafetę 20 vietoje. Darius pataikė į visus 10 taikinių, panaudojęs 3 papildomus šovinius ir išlydėjo Viktoriją į sekančią pamainą 20 pozicijoje. Viktorijai irgi prireikė 3 papildomų šovinių uždaryti visus 10 taikinių. Paskutinėje pamainoje šaudyme stovint Darius iš 8 šūvių pataikė tik į keturis taikinius ir turėjo sukti baudos ratą, kas neleido finišuoti aukščiau 23 vietos tarp 30 startavusių šalių, aplenkdamas kaimynus latvius, kurie liko 24 vietoje.

Sausio 14 d. biatlonininkai varžysis sprinto rungtyje, o 15 d. mišrių estafečių varžybomis užbaigs pasirodymą olimpiadoje ir 16 d. grįš namo.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski