Udane starty biegaczy rejonu wileńskiego na halowych mistrzostwach Litwy w wśród rejonów

10-11 stycznia w Szawlach odbyły się Halowe Zimowe Mistrzostwa Litwy juniorów i juniorów młodszych w grupie rejonów. W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając medale w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W pierwszym dniu zawodów Dariusz Zabieło 600 m pokonał za 1 min. 26,13 sek. i zajął 2 miejsce, zdobywając srebrny medal. W grupie dziewcząt Julia Jaczun zajęła 5 miejsce z czasem  3 min. 35,17 sek. Na dystansie 3000 m srebrne medale wywalczyli Deiwid Zakrzewski i Arijana Kotowa. Arijana dystans pokonała za 12 min. 46,62 sek., a Deiwid 3000 m pokonał za 10 min. 17,51 sek. Daniel Bartusewicz zajął miejsce tuż za podium – czwarte, pokonując 3000 m za  10 min. 32,18sek.

W drugim dniu zawodów medale zdobywali ci, którym nie powiodło się w pierwszym starcie. Daniel Bartusewicz zdobył srebrny medal w biegu na 2000 m z przeszkodami, pokonując dystans za  6 min. 54,0 sek. Julia Jaczun 1000 m pokonała za 3 min. 35,17 sek. i zajęła 3 miejsce. Arijana Kotowa uplasowała się na 5 miejscu, pokonując dystans za 3 min. 39,73 sek. Dariusz Zabeło zdobył drugi medal – tym razem złoty, zwyciężając na dystansie 1000 m. z wynikiem 2 min. 40,59 sek. Deiwid Zakrzewski zajął 7 miejsce, pokonując dystans za 3 min. 07,45 sek.

Gratulujemy naszym biegaczom i życzymy kolejnych sukcesów.