Kolejne starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na 3 Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozannie

13 stycznia biatloniści mieli dzień wolny od startów i mieli możliwość zwiedzić miasto. Najpierw udali się do Muzeum Olimpijskiego Lozanny, obejrzeli wystawy strojów sportowych z przed lat z różnych dyscyplin sportu, sprzęt sportowy z autografami mistrzów olimpijskich, wystawę zniczy z olimpiad i kopie medali, którymi byli nagradzani medaliści letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. Następnie zwiedzili starówkę, pospacerowali przy jeziorze i dziwili się kwitnącymi kwiatami, co w styczniu jest praktycznie niemożliwym zjawiskiem.

14 stycznia biatloniści startowali w sprincie na dystansie 6 i 7,5 km. Najpierw startowali chłopcy na dystansie 7,5 km z dwoma strzelaniami leżąc i stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Najlepszym wśród litewskich biatlonistów był Darius Dinda, który zajął 72 miejsce z czasem 23 min. 37,6 sek. Domas Jankauskas zajął 80 miejsce, pokonując dystans za 24 min. 21,5 sek., a Lukas Żukauskas finiszował 95-ty z wynikiem 27 min. 49,3 sek.

Po południu na starcie sprintu 6 km stanęły Kamile Jakubauskaite i Wiktoria Augulyte. Kamile na pierwszym kręgu przewruciła się na zjeździe, uszkadzając celownik, z powodu czego na strzelaniu leząc popełniła aż 4 błędy i musiała dodatkowo pokonać 600 m. dystansu. Na strzelaniu stojąc ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy i po pokonaniu karnego kręgu i ostatnich 2 km do mety finiszowała na 91 miejscu. Kamile Jakubauskaite 6 km pokonała za 27 min. 14,4 sek.

Wiktoria Augulyte pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie i zajmowała 58 miejsce, na strzelaniu stojąc popełniła jeden błąd i musiała zawitać na karną rundę 150 m. Po pokonaniu ostatnich 2 km na mecie zajęła 76 miejsce. Wiktoria Augulyte 6 km pokonała za 23 min. 27,4 sek.

15 stycznia biatloniści rywalizowali w sztafetach mieszanych. Sztafeta Litwy składała się z Wiktorii Augulyte, Kamili Jakubauskaite, Dariusa Dindy i Domasa Jankauskasa. Niestety, Kamile naruszyła zasady korzystania z dodatkowych naboi i sztafeta Litwy została eliminowana.

Wieczorem w miasteczku olimpijskim odbyło się spotkanie prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha ze sportowcami oraz odbyła się pożegnalna dyskoteka.

We czwartek biatloniści wracają do domu, a 20 stycznia rano znów wyruszą do Szwajcarii, żeby wziąć udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w biatlonie.