Świetne wyniki tenisistów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

8-9 lutego odbyły się Mistrzostwa Juniorów Litwy w tenisie stołowym. Najlepsi litewscy tenisiści stołowi (2005 r. urodzenia i młodsi) zgromadzili się w sali wileńskiej Szkoły Sportowej „Tauras”.

Po zawodach kwalifikacyjnych w Mistrzostwach brali udział tenisiści ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Mickun: Diana Tabunowa (ur. 2008 r.), Agnieszka Rackiewicz (ur. 2007 r.) i Edwin Prystawko (ur. 2006 r.).

W mistrzostwach wzięło udział 32 chłopców i 32 dziewczyny. Tenisistki stołowe rywalizowały w meczach indywidualnych i podwójnych. Zawody indywidualne odbyły się na podstawie systemu „dwóch minusów”. W zawodach najlepszą zawodniczką spośród tenisistów z Rejonu Wileńskiego była Diana Tabunowa, która zajęła 13 miejsce. Edwin Prystawko zajął 21 miejsce, Agnieszka Rackiewicz – 23.

W rozgrywkach podwójnych Diana Tabunowa wraz z Kariną Ivanauskaite z Olity zajęły 3 miejsce. Świetny wynik!

Szkoleniowiec tenisa stołowego
Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego