Udany start biatlonistów Litwy na Biatlonowych Mistrzostwach Świata we Włoszech

13 lutego we włoskim mieście Antholc – Anterselva mieszanymi sztafetami 4 x 6 km rozpoczęły się Biatlonowe Mistrzostwa Świata. W zawodach bardzo dobrze wystąpiła sztafeta Litwy, zajmując 16 miejsce wśród 27 startujących i to zostało największym osiągnięciem biatlonistów Litwy na Mistrzostwach Świata. W sztafecie na ostatniej zmianie startował przedstawiciel Rejonu Wileńskiego, Niemenczynianin Karol Dąbrowski.

Sztafeta składała się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Biatloniści mieli do pokonania po 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów. Na pierwszej zmianie startująca Natalia Koczergina na dwóch strzelaniach była bezbłędna i sztafetę przekazała dla Gabrieli Leszczinskaite na 17 pozycji ze stratą 1 min. 09 sek. do lidera. Gabriela także na dwóch strzelaniach była bezbłędna i zachowała 17 pozycję, przekazując sztafetę dla Vytautasa Stroli ze stratą 2 min. 30 sek. Vytautas także na strzelnicy był bezbłędny i sztafetę przekazał dla Karola Dabrowskiego na 16 pozycji, tracąc do lidera 3 min. Karol szybko jechał na pierwszym okrążeniu, strzelając leżąc sięgnął po jeden dodatkowy nabój dla trafienia do wszystkich tarcz i ślizgnął na 16 pozycji. Na strzelaniu stojąc szóstym strzałem trafił do ostatniej piątej tarczy i na ostatnie 2 km do mety wyślizgnął na 16 pozycji, zostawiając za sobą reprezentanta Polski. Karol szybko pokonał ostatnie 2 km do mety i finiszował 16 wśród 27 startujących sztafet. Oglądając transmisję Mistrzostw Świata na kanale Eurosport 1 przyjemnie było oglądać pokonującego ostatnie metry do mety, zmęczonego, ale witającego i dziękującego publiczności Karola Dąbrowskiego za podtrzymanie biatlonistów. Po mecie Karol takiego sukcesu zawdzięczał przede wszystkim kobietom, które tym razem szybko i celnie strzelały na strzelnicy i na trasie także pokazały dobrą szybkość. Dobry wynik kobiet zmotywował ich do walki o wysokie miejsca i to się udało, co na pewno zdejmie napięcie przed następnymi startami i, jak podczas telefonicznej rozmowy powiedział Karol: „Do domu pojedziemy nie z pustymi rękoma”.

Sztafeta Litwy 24 km pokonała za 1 godz. 06 min. 50,0 sek. Zwyciężyli przedstawiciele Norwegii z wynikiem 1 godz. 02 min. 27,7 sek.