Życiowy sukces Karol Dąbrowskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Świata we Włoszech

19 lutego w Biatlonowym Centrum Antholz najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w Mistrzostwach Świata w biatlonie w wyścigu indywidualnym na 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano po minucie do czasu pokonania dystansu.

Na starcie stanęło 105 biatlonistów. W tym roku Karol Dąbrowski w słoweńskim mieście Pokljuka w wyścigu indywidualnym w Pucharze Świata zajął 33 miejsce i liczyliśmy na dobry wynik w Antholzu i Karol nas nie zawiódł. Karol szybko pokonał pierwsze 4 km do strzelania leżąc, na pierwszym strzelaniu leżąc był bezbłędny i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 29 pozycji ze stratą do lidera 35,8 sek. Drugie strzelanie stojąc Niemenczynianin wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na kolejne 4 km wyślizgnął na 15 pozycji ze stratą 1 min. 32,5 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc wszystkie strzały trafiły do tarczy i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 14 pozycji ze stratą 2 min. 37,2 sek. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy strzelając stojąc trzecim strzałem nie trafił do tarczy i na ostatni krąg do mety wyślizgnął na 23 pozycji. Karol mocno ślizgnął na podbiegach, ale jak powiedział w rozmowie telefonicznej, tym razem narty były nasmarowane nie najlepiej, słabo ślizgnęły z gór i na płaskim terenie, co pozwoliło kilku rywalom wyprzedzić Karola na ostatnim okrążeniu i na mecie zajął 30 miejsce, pokonując 20 km za 54 min. 55,0 sek.

Karol zdobył kolejne 11 punktów do generalnej klasyfikacji w tym roku, które otrzymuje 40 najlepszych biatlonistów w każdym wyścigu, przy tym uzyskując życiowy sukces w startach w Mistrzostwach Świata. Vytautas Strolia zajął 55 miejsce z wynikiem 56 min. 53,2 sek., a Tomas Kaukenas finiszował na 74 pozycji, pokonując 20 km za 58 min. 49,2 sek.

Najlepszy z Polaków Łukasz Szczurek zajął 37 miejsce z czasem 55 min. 18 sek. Zwyciężył Martin Fourcade z Francji, pokonując 20 km za 49 min. 43 sek.

Pozdrawiamy Karola i życzymy kolejnych sukcesów.