Szkoła Sportowa wzięła udział w Pielgrzymce rowerowej Turgiele – Mejszagoła

W dniu 7 czerwca po raz ósmy odbyła się pielgrzymka ku czci Księdza Prałata Józefa Obrembskiego – tym razem rowerowa. W pielgrzymce aktywny udział wzięli sportowcy, trenerzy i pracownicy naszej szkoły.

Pielgrzymka, upamiętniająca także 100-ą rocznicę urodzin Papieża Polaka Św. Jana Pawła II rozpoczęła się od Mszy Św. w Turgielach. Uczestników pielgrzymki, których było ponad 40 osób, przywitała mer Rejonu Wileńskiego Maria Rekść, życząc wszystkiego najlepszego, wytrwałości i sił na pokonanie prawie 100 kilometrów. Po godzinie 10.00 pielgrzymka wyruszyła z Turgiel w stronę Mejszagoły z postojami w Rudominie, Nowej Wilejce, Egliszkach, Niemenczynie i Pikieliszkach. W czasie postojów uczestnicy pielgrzymki odmawiali pięć tajemnic różańca.

Pielgrzymka do Mejszagoły dotarła o 18.30, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się Msza Św. Następnie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Ks. Prałata Józefa Obrembskiego.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego