Laskarze Rejonu Wileńskiego zwycięzcami Mistrzostw Litwy hokeju na trawie I ligi

W dniu 28 czerwca zakończyły się zmagania w Mistrzostwach Litwy hokeju na trawie I ligi sezonu 2019/2020.

Nieco wcześniej, 6 czerwca, drużyna „Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego – Ardas” w Szawlach remisem 2:2 zagrała z drużyną „Akademija” z Szawel, miała na koncie 6 punktów i od pierwszego miejsca dzielił zaledwie 1 punkt, dlatego, chcąc zostać mistrzami Litwy, potrzeba było dwa zwycięstwa.

W pierwszym spotkaniu finałowych rozgrywek laskarze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z wynikiem 4:1 zwyciężyli nad stołecznym klubem „Pietų meteoras”. Bramki do koszyczka naszej drużyny zdobyli: Dominik Żemojt – 2, po 1 Denis Jastrebow i Rafał Stankiewicz. Następne spotkanie z drużyną Szyrwint także skończyło się sukcesem dla naszego zespołu. Laskarze Rejonu Wileńskiego pokonali drużynę Szyrwint z wynikiem 4:2, a bramki zdobyli: Denis Jastrebow – 2, po 1 Andrzej Burkot i Rafał Stankiewicz. Po raz pierwszy laskarze Rejonu Wileńskiego zdobyli złote medale i tytuł mistrzów Litwy I ligi w hokeju na trawie!

Skład drużyny Rejonu Wileńskiego stanowili byli i obecni wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego (SzSSRW). Wśród obecnych laskarzy Szkoły Sportowej mistrzami zostali: R. Stankiewicz, A. Burkot, T. Burkot, R. Arciszewski, D. Astiłovski, G. Paškelis, A. Grižas, D. Żemojt, D. Butkus, K. Żaworonok, E. Saldiun.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został uznany Rafał Stankiewicz z drużyny Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Drużyna została nagrodzona pucharem i złotymi medalami z symbolem wirusa Covid-19. Warto zaznaczyć, że podstawę drużyny stanowili mistrzowie Halowych Mistrzostw Litwy hokeju na trawie U-18.