Lietuvos jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės

Vėliau nei įprastai šiemet vyko Lietuvos lengvosios atletikos įvairių amžiaus grupių pirmenybės. Jaunių pirmenybėse Alytuje sėkmingai pasirodė Daniel Bartusevič, iškovojęs 2 trečiąsias vietas. 2000 m kliūtiniame bėgime Vilniaus rajono atstovas nuotolį pradėjo šiek tiek taupydamas jėgas. Pirmoje distancijos pusėje lyderiai nutolo, bet antrame kilometre sėkmingai įveikdamas kliūtis Daniel priartėjo prie lyderių ir finiše juos teskyrė 3 sekundės. 3000 m rungtį Daniel pradėjo labiau pasitikėdamas savo jėgomis, pirmą kilometrą bėgo lyderių grupėje. Antrame kilometre  metais vyresni varžovai nutolo, o Daniel dėl trečiosios vietos įtemptai kovojo su Marijampolės atstovu. Paskutiniuose ratuose marijampolietis neatlaikė Danielo pasiūlyto tempo ir finišą bėgikai pasiekė gan toli vienas nuo kito.

Jaunimo pirmenybės vyko Vilniaus Vingio stadione. Čia itin sėkmingai pasirodė eitminiškietis Dariuš Zabelo, nugalėjęs ir 1500 m ir 800 m rungtyse. Abiejuose nuotoliuose pergalės pasiektos tuo pačiu stiliumi: bėgimas  lyderių grupėje ir galingas finišo spurtas likus 150 m. Bėgant 1500 m varžovai pirmus 800 m žvalgėsi į Darių  ir per daug neskubėjo, tik trečiame rate Švenčionių ir Šiaulių atstovai padidino tempą. Dariuš tokiems manevrams buvo pasiruošęs ir nuo jų neatsiliko, o finiše paliko visus varžovus už nugaros. 800 m nuotolyje vaizdas buvo kitoks, nuo pat pradžių aukštą bėgimo tempą diktavo Elektrėnų bėgikas, bet pabaigoje  greitesnis buvo Dariuš.

Dar vieną pergalę jaunimo pirmenybėse iškovojo ilgiausiame 10000 m nuotolyje bėgęs Deividas Zakševski. Negausioje dalyvių skaičiumi rungtyje Deividui teko daugiau varžytis su karščiu nei su varžovais. Užtikrinta pergalė aplenkus 2-ą vietą užėmusį šiaulietį 4 minutėmis.

Mažiau sėkmingai pasirodė merginos. Julija Jačun 1500 m nuotolyje užėmė 5-ą vietą, o 800 m bėgime finišavo 7-a. Arijana Kotova 1500 m nuotolį baigė 7-oje vietoje.

Po jaunimo pirmenybių buvo suformuota Lietuvos komanda Baltijos šalių mačui Estijoje. Į ją pateko ir Vilniaus rajono atstovai – Dariuš Zabelo (1500 m ir 800 m) ir Julija Jačun (1500 m ir 3000 m).

Sporto mokyklos lengvosios atletikos mokytojas
Vytautas Gražys