Sėkmingas Vilniaus rajono biatlonininkų startas olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurės varžybose Nemenčinėje ir Ignalinoje

Liepos 31 d Nemenčinėje vyko A. Šalnos biatlono taurės kroso sprinto varžybos, kuriose sėkmingai pasirodė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai, iškovodami daugiausia medalių.

Iš pradžių sportininkai varžėsi šaudymo rungtyje 10 šūvių gulint + 10 šūvių stovint ir greito šaudymo porose atkrintamosiose varžybose. Šaudymo varžybose savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Viktorija Augulytė – 153 taškai, Sara Urumova – 153 tšk, Romualdas Aleksandrovas – 139 tšk. Vyrų grupėje geriausią rezultatą pasiekė Karol Dombrovski – 166 tšk. Greito šaudymo varžybų finale tik po antro šaudymo Karol nusileido Vilniaus miesto atstovui Rokui Suslavičiui.

Pagrindinėse sprinto kroso varžybose su šaudymu gulint ir stovint gerai startavo Vilniaus rajono ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos sportininkai. Marija Pakultinytė mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje startavo 2,5 km distancijoje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną nepataikytą šūvį turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Marija pirmame šaudyme gulint suklydo du kartus, antrame šaudyme stovint taip pat suklydo 2 kartus ir į paskutinį ratą išbėgo trečioje pozicijoje, paskutinius 500 m nubėgo greitai ir užėmė 3 vietą su rezultatu 19 min 24 sek., iškovodama taurę už 3 vietą. Sara Urumova mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje irgi varžėsi 2,5 km distancijoje. Sara šaudykloje suklydo 2 kartus ir finišavo 2 vietoje nubėgusi distanciją per 17 min. 44 sek. Vaikinų grupėje Romualdas Aleksandrovas varžėsi 3 km distancijoje. Romualdas šaudyme gulomis suklydo 2 kartus ir pirmavo, šaudyme stovint prašovė kartą, bet distanciją įveikė greitai ir užėmė 1 vietą su rezultatu 14 min. 49 sek., iškovodamas nugalėtojo taurę. Nikita Romanov vaikinų 1998-2000 gim. m. grupėje turėjo įveikti 6 km. Nikita šaudyme gulint ir stovint suklydo po kartą, bet dėl sveikatos problemų distancijoje buvo ne itin greitas ir finišavo trečioje vietoje.

Biatlonininkai 2005-2006 gim. m. varžėsi 2,5 km distancijoje. Pirmą kartą nuotykį su biatlonu išbandžiusi Emilija Mincevič iš Buividžių užėmė 2 vietą. Emilija šaudykloje suklydo šešis kartus ir užėmė 2 vietą, distanciją įveikusi  per 14 min. 37 sek. Vaikinų grupėje Damian Rynkevič distanciją nubėgo per 14 min. 58 sek. ir užėmė 4 vietą. Damian šaudykloje suklydo 5 kartus.

Labai gerai startavo jauniausieji Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai, iškovodami 2 pirmas vietas. Mila Senkevič tapo nugalėtoja mergaičių 2006 gim. m. ir jaunesnių grupėje. Mila šaudykloje suklydo du kartus, bet 1,5 km distancijoje parodė geriausią laiką tarp mergaičių ir berniukų, iškovodama taurę už 1 vietą. Milena Bernatovič šaudykloje suklydo 5 kartus ir užėmė 3 vietą su rezultatu 11 min. 31 sek. Puikiai pirmose biatlono varžybose pasirodė Lukaš Mincevič, atsistodamas ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio. Lukaš šaudyme padarė vieną klaidą, distancijoje užtrūko 9 min. 22 sek. ir aplenkė komandos draugą Vitoldą 5 sekundėmis. Vitold Bystricki buvo greitesnis trasoje, bet šaudyme suklydo 3 kartus ir iškovojo taurę už 2 vietą. Gerai startavo biatlono veteranai, vykdantys pasirengimą 2 Baltijos šalių veteranų biatlono čempionatui, kuris vyks rugpjūčio 22 d Nemenčinėje. Mėgėjų grupėje Jadvyga Junevič tapo nugalėtoja 1,5 km distancijoje, o Romualdas Noreika nugalėjo 2,5 km distancijoje su rezultatu 15 min. 37 sek.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski