3 medale narciarzy Rejonu Wileńskiego w Ignalinie

W dniu 15 sierpnia w Ignalinie odbyły się zawody 2 edycji Pucharu Litwy w narciarstwie na nartorolkach na dystansie od 2 do 10 km stylem klasycznym. W zawodach dobrze wystąpili młodzi wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając złoty, srebrny i brązowy medale.

Podwójne zwycięstwo odniosły dziewczęta w grupie wiekowej 2007 r. ur. i młodsze, zajmując 1 i 2 miejsca na podium. Milena Bernatowicz najszybciej pokonała 2 km, tracąc na pokonanie dystansu 6 min. 16 sek. Miła Sienkiewicz ustąpiła koleżance 11 sek. i zajęła 2 miejsce, pokonując 2 km za 6 min. 27 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Witold Bystrycki zajął 3 miejsce, pokonując dystans 3 km za 9 min. 41 sek. Łukasz Mincewicz okazał się tuż za podium, ustępując dla Witolda 44 sek. Łukasz na pokonanie dystansu potrzebował 10 min. 25 sek.

Po dwóch edycjach Miła Sienkiewicz zajmuje 1 miejsce w swojej grupie wiekowej.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.